sypialnia w stylu balijskim

Przewodnik po stylach architektonicznych - jakie okna do wystroju balijskiego?

blog | 08.05.2024

Styl balijski to inspirowana indonezyjską wyspą Bali moda na urządzanie wnętrz swoich domów oraz mieszkań. Charakteryzuje się połączeniem delikatności, naturalności i egzotyki w harmonijną całość. Wykorzystuje piękno surowych materiałów i kolorów ziemi.

Więcej na temat stylu balijskiego pisaliśmy w naszym artykule:

Styl balijski

Dzisiaj zastanowimy się natomiast jakie okna i drzwi będą idealnie pasowały do wnętrz urządzonych w tym właśnie stylu.

Jakie okna do wystroju balijskiego?

Okna drewniane, bo styl balijski to naturalne materiały

W stylu balijskim to naturalne, nieprzetworzone materiały i tworzywa grają pierwsze skrzypce. Drewniane, rattanowe lub bambusowe meble, słomkowe dodatki - to one tworzą wnętrze w stylu balijskim. Nie inaczej musi być zatem ze stolarką okienno - drzwiową.

Świetnie sprawdzą się okna drewniane. Są nie tylko piękne, eleganckie i dodają charakteru danemu wnętrzu, ale także posiadają świetne parametry techniczne. Są trwałe, a przy wykorzystanie odpowiedniego pakietu szybowego mogą być energooszczędne i dźwiękoszczelne.

Zobacz naszą ofertę okien drewnianych:

OKNA DREWNIANE


Łazienka z dużym oknem, urządzona w stylu balijskim

Jaki kolor okien do wystroju balijskiego?

W stylu balijskim wykorzystywane są kolory ziemi czyli złamana biel, beże, brązy, delikatne stonowane zielenie. Takie barwy mogą też przybrać okna i drzwi instalowane w pomieszczeniach urządzonych właśnie w tym stylu. Dobrym rozwiązaniem jest także pozostawienie okien drewnianych w ich naturalnym kolorze.

KOLORYSTYKA DREWNA

Duże przeszklenia, bo styl balijski lubi przestrzeń

Styl balijski kojarzony jest z otwartą przestrzenią, brakiem barier i ograniczeń - ogólnie pojętą wolnością. To także styl, który potrafi zacierać granice między światem zewnętrznym i wewnętrznym. Pomagają w tym niewątpliwie duże przeszklenia, a w zasadzie szklane ściany. Przybliżają do natury, dostarczają ogromne ilości dziennego światła, optycznie powiększają wnętrze. Odpowiednio zaprojektowane, umożliwiają także swobodne przechodzenie na zewnątrz i dostęp świeżego powietrza.

Świetnie sprawdzą się drewniane drzwi przesuwne. Funkcjonalne, wygodne - można z nich stworzyć przeszklenia o wielkości wynoszącej nawet 2750 mm wysokości i 6200 mm szerokości.

Zobacz ofertę drewnianych drzwi przesuwnych:

DREWNIANE DRZWI HST

Drzwi wejściowe do domu w stylu balijskim

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że najlepszą opcją będą … drzwi drewniane. Drewniane okna i drzwi po prostu idealnie pasują do stylu balijskiego. Subtelne frezy w połączeniu z przeszkleniem dodatkowo nadają drzwiom niepowtarzalnego charakteru.

Zobacz katalog drzwi drewnianych:

KATALOG DRZWI DREWNIANYCH


Propozycja drzwi drewnianych dostępnych w Aikon Distribution

Podsumowując

Okna i drzwi, które będą idealnie pasowały i wykańczały wnętrze urządzone w stylu balijskim, to okna i drzwi drewniane wyposażone w duże tafle szkła. Nie tylko idealnie wpisują się w ten klimat, ale także świetnie chronią dom czy mieszkanie niezależnie od tego na jakiej półkuli ziemskiej się znajduje.

Może Cię zainteresować:

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

Zobacz wszystkie wpisy

Czy sztuczna inteligencja zaprojektuje okna w Twoim domu?

Czy sztuczna inteligencja zaprojektuje okna w...

blog | 20.06.2024

Sztuczna inteligencja wywołuje ciekawość i rozważania nad przyszłością wielu aspektów naszego życia. I trudno się dziwić, bowiem technologie i narzędzia bazujące na sztucznej...

Zobacz więcej
Aluminiowe drzwi przesuwne z wąskim słupkiem

Aluminiowe drzwi przesuwne z wąskim słupkiem

blog | 05.06.2024

Aluminiowe drzwi przesuwne z wąskim słupkiem to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych drzwi przesuwnych. Mocne i wytrzymałe, ale smukłe aluminiowe ramy zaprojektowane tak, aby...

Zobacz więcej
Jak naprawić roletę zewnętrzną?

Jak naprawić roletę zewnętrzną?

blog | 04.06.2024

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dużą rolę w komforcie i bezpieczeństwie Twojego domu odgrywają rolety zewnętrzne? Te wszechstronne osłony nie tylko chronią przed słońcem i...

Zobacz więcej
Inteligentne bramy garażowe. Przyszłość Twojego domu

Inteligentne bramy garażowe. Przyszłość...

blog | 15.05.2024

Dzięki rosnącej popularności domów inteligentnych, coraz więcej właścicieli szuka rozwiązań, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo ich życia codziennego. Jednym z kluczowych...

Zobacz więcej