8459fa963ca9b263a07d47f34a42b8fb.png
115385f403c83204a98ebc1f77254a83.png
2b7c15769e602f264871defc654f5b84.png

Okna tarasowe

Okna tarasowe stanowią serce każdego domowego salonu, często także sypialni. Otwierają przestrzeń, rozświetlają pomieszczenie i gwarantują mieszkańcom wygodę w przemieszczaniu się między domem a tarasem, a także ładny widok na ogród. Muszą być zatem funkcjonalne, wytrzymałe na czynniki atmosferyczne, a także bezpieczne. Na jakie okna tarasowe się zdecydować? Sprawdźmy!

Okna tarasowe

Taras to drugi salon, który stanowi miejsce letniego wypoczynku. Dobrze więc, żeby był świetnie skomunikowany z pomieszczeniami, które z nim sąsiadują. Okna tarasowe pozwalają wygodnie przemieszczać się z domu na zewnątrz, a także otwierają przed mieszkańcami szeroki widok na okolicę.

Wybór typu okien tarasowych zależy od wielkości i charakteru pomieszczenia oraz od planów jego umeblowania. Oczywiście decyduje też atrakcyjność terenu otaczającego budynek. Bowiem właśnie okna tarasowe mogą podkreślić jego walory. Nie bez znaczenia jest także cena.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje okien tarasowych - a do wyboru mamy tworzywo, z którego zostaną wykonane - aluminium, drewno, PCV, rodzaj otwierania - przesuwne lub rozwierne, układ skrzydeł, oczywiście wielkość i wiele innych czynników.

Przesuwne okna tarasowe 

Tak jak już wspominaliśmy decydując się na zakup okien tarasowych, mamy do wyboru kilka rozwiązań. Najbardziej funkcjonalne oraz estetyczne są jednak okna tarasowe przesuwne. Dlaczego? Jakie są ich zalety?

Okna tarasowe z drzwiami przesuwnymi stanowią wysoki komfort użytkowania oraz dobrą izolację termiczną i akustyczną. Można je wykonać w dużych rozmiarach, a wykorzystanie nowoczesnych technologii umożliwia łatwą obsługę – mimo często ich dużych gabarytów i sporego ciężaru, przesunięcie skrzydła nie wymaga wiele siły. Ponadto, istnieje możliwość zrównania progu z płaszczyzną podłogi i tarasu. Dzięki temu przemieszczanie się pomiędzy wnętrzem domu a tarasem staje się łatwiejsze (w szczególnie dla dzieci, osób starszych czy mających problem z poruszaniem się).

Niewątpliwą zaletą okien tarasowych z drzwiami przesuwnymi jest również to, że nie wymagają one dodatkowej przestrzeni na otwieranie ani w pomieszczeniu, ani na tarasie.

Kiedy wybrać okna tarasowe przesuwne?

  • Gdy pragniemy ładnego i panoramicznego widoku na okolicę.
  • Jeśli zależy nam na szerokim otwarciu pomieszczenia na taras.
  • Gdy nie chcemy, żeby skrzydła okienne podczas otwierania szarpały zasłony lub firany.
  • Gdy chcemy postawić meble blisko okien.

Zobacz naszą ofertę okien przesuwnych:

ALUMINIOWE PRZESUWNE OKNA TARASOWE

PRZESUWNE OKNA TARASOWE Z PCV

DREWNIANE OKNA TARASOWE Z DRZWIAMI PRZESUWNYMI

Okna tarasowe rozwierne

Okna tarasowe rozwierne to popularny rodzaj okien tarasowych, aczkolwiek już coraz rzadziej stosowany. Są proste w montażu, łatwo dostępne i w porównaniu do okien tarasowych przesuwnych - niedrogie. Dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów można dopasować odcień ich ramy do stylu budynku, elewacji czy pokrycia dachowego. Skrzydło okien tarasowych może całkowcie otwierać się na zewnątrz lub do ośrodka, można je także uchylić poprawiając wentylację pomieszczenia.

Wadą okien rozwieranych jest to, że nie mają tak dużych przeszkleń, jak te przesuwne. Zajmują więcej miejsca podczas otwierania, a ich wygląd jest mniej nowoczesny.

Jaki materiał okien tarasowych wybrać? PCV, aluminium czy drewno?

Tak pisaliśmy wcześniej, okna tarasowe, tak jak pozostała stolarka okienno - drzwiowa, mogą być wykonane ze wszystkich trzech standardowych materiałów: PCV, drewna i aluminium. Każdy materiał charakteryzuje się innymi właściwościami, i to od potrzeb inwestorów zależy, na jaki powinien się zdecydować. Jeśli gabaryty wymarzonych okien tarasowych wykraczają poza możliwości drewna czy PCV – aluminium sprawdzi się doskonale. Jeżeli natomiast zależy nam na funkcjonalności, a przy tym w pozostałej części domu znajdują się plastikowe okna – korzystnym będzie wybór również okien tarasowych z tego samego materiału. Bez względu na to, na jaki materiał czy system zdecyduje się inwestor, okna tarasowe niewątpliwie staną się atrakcyjnym punktem domu – dodającym światła i ponadczasowej elegancji.

Duże okna tarasowe

Duże okna tarasowe to hit ostatnich czasów. Pozwalają bowiem uzyskać efekt połączenia tarasu lub ogrodu z pomieszczeniem, a przenikanie się domu z naturą jest w ostatnim czasie bardzo pożądane. Ponadto doskonale doświetlają wnętrza domu, mogą stać się też częścią bardziej rozbudowanych przeszkleń, które sprawiają, że pomieszczenia wydają się optycznie większe. Duże przeszklenia - duże okna tarasowe to także cecha charakterystyczna nowoczesnego budownictwa – doskonale podkreślają nowoczesny charakter budynków i nadają im wyjątkowy wygląd. Jednocześnie, dzięki dostępności okien tarasowych w różnych materiałach i kolorach mogą swoją estetyką świetnie wpasować się także w bardziej klasyczne projekty.

Koszt okien tarasowych

Koszt okien tarasowych zależny jest od wielu czynników - od materiału jaki wybierzemy (PCV, aluminium, drewno), rodzaju otwierania, wielkości okien a nawet koloru. Trudno jest zatem określić jednoznaczny koszt okien tarasowych.

W Aikon Distribution przygotowujemy więc wycenę okien tarasowych dla każdego klienta indywidualnie. Co ważne, ma on możliwość wyboru praktycznie wszystkich elementów i składowych okna a także dowolność w wyborze dostępnych dodatków.

Przeczytaj także:

Jak zainstalować aluminiowe drzwi przesuwne?

NA taras i NA balkon. Drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST

Zobacz inne inspiracje

Okna do salonu

Okna do salonu

02.06.2023

Okna do salonu pełnią istotną rolę w aranżacji wnętrza , wpływając na atmosferę, wygodę i funkcjonalność tego pomieszczenia. Wybór odpowiednich okien ma kluczowe znaczenie, aby...

Zobacz więcej
Okna do ogrodu

Okna do ogrodu

31.05.2023

Ogród to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu na łonie natury, jeżeli nie mamy możliwości wyjechania gdzieś dalej lub po prostu chcemy być blisko domu. Odpoczynek w naturalnym...

Zobacz więcej
Okno do piwnicy

Okno do piwnicy

17.04.2023

Większość budynków mieszkalnych posiada piwnicę. Ten rodzaj pomieszczeń oświetlany jest głównie sztucznym światłem ale wiele z nich doświetlanych jest również światłem...

Zobacz więcej
Okno do sypialni

Okno do sypialni

13.04.2023

Podobno w sypialni spędzamy 30% swojego życia . Tak jak starannie dobieramy wygodne łóżko i odpowiedni materac, powinniśmy zwracać uwagę również na to, czy pomieszczenie w którym...

Zobacz więcej