c7ea5a54e2e637e9740e771b2ee97bc2.png
fa797cc46477969d77bda608ce514b49.png
c6f0d6834b157e9240f439724b9ff969.png

Styl urban jungle

Styl urban jungle to jeden z najmłodszych stylów wnętrzarskich. Nawiązuje do dzikiej, egzotycznej przyrody i stanowi namiastkę dżungli w miejskiej rzeczywistości. Jego fanami są miłośnicy bujnej roślinności i naturalnych dodatków. Odcień, który odgrywa główną rolę w tym stylu to rzecz jasna zieleń. Czym charakteryzuje się styl urban jungle?

Styl urban jungle - najważniejsze zasady

Roślinność w roli głównej

Fundamentem stylu urban jungle są rośliny - monstery, bluszcze, paprocie. I mowa tutaj nie tylko o żywych kwiatach w doniczkach. Styl ten łamie stereotyp - rośliny znajdują się nie tylko na parapetach. Zieleń jest rozmieszczona w całym mieszkaniu. Znajdzie się dla niej miejsce w łazience, w holu, w kuchni i w salonie na podłodze nawet na regale obok zdjęć całej rodziny.

Zwierzęce wzory także wskazane

Wydaje się, że mieszkanie w stylu urban jungle to same motywy roślinne? Przecież przyroda to także zwierzęta. Wzory nimi inspirowane są przez to również wskazane w aranżacji wnętrz. Ciekawie urozmaicą cały wystrój i sprawią, że ten stanie się drapieżny. Po jakie motywy sięgać?


Przede wszystkim po paski czy cętki, które pojawiają się na sierści dużych kotów. Wszelkie wzory lampardzie czy tygrysie są wskazane. Podobnie będzie z zeberką. Nie zawsze muszą to być jednak printy odwzorowane jeden do jednego. Oryginalne czy finezyjne wstawki niekiedy bywają świetnym wyborem. Aranżacja ożyje i nabierze w ten sposób indywidualnego charakteru.

Kolorystyka urban jungle

Zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń

Kolorem przewodnim stylu urban jungle jest oczywiście zielony. Mowa tutaj zarówno o jasnych, pastelowych barwach, jak i tych ciemniejszych. Z ich pomocą wprowadzimy do wnętrza naturalny klimat. Odetchniemy na chwilę przy okazji świetnie się wyciszając oraz relaksując. Zieleń pod każdą postacią koi bowiem nerwy i umożliwia lepszy wypoczynek. Większość elementów wyposażenia czy dodatków powinna więc cechować się właśnie taką barwą.


Salon w stylu urban jungle

Dekoracje urban jungle

Naturalne materiały i organiczne surowce

Wykorzystanie naturalnych materiałów wykończeniowych, wybór mebli z surowców organicznych i dekoracji ze wzorami roślinnymi to także cechy charakterystyczne dla stylu urban jungle. Dobrym pomysłem jest wstawienie do salonu urban jungle mebli wykonanych z naturalnego drewna, rattanu, wikliny, ale też inspirowane stylem industrialnym czy loftowym modele ze stali i szkła. Ciekawie prezentować się będą także np. stoliki kawowe z kamiennym blatem czy mosiężnymi nogami.

Wnętrza w tej stylistyce ocierają się o barokową przesadę, a niekiedy nawet o kicz. Sztuką jest takie zaaranżowanie przestrzeni w tym stylu, aby jednocześnie zyskać wrażenie typowej dla dżungli nadmiarowości, ale też harmonii, która sprzyja komfortowemu wypoczynkowi.

Okna i drzwi w stylu urban jungle

W stylu urban jungle okna i drzwi stanowią ważny element całej kompozycji.  Podobnie jak w przypadku barw czy dodatków - powinny kojarzyć się z naturą. Świetnym rozwiązaniem będą zatem okna drewniane. Zarówno w swoim naturalnym odcieniu, jak i w popularnych obecnie ciepłych bielach, jasnych beżach czy rozbielonych brązach.

Zobacz naszą ofertę okien drewnianych:

OKNA DREWNIANE

Przeczytaj także:

Przewodnik po stylach architektonicznych - jakie okna do wystroju urban jungle?

Zobacz inne inspiracje

Styl balijski

Styl balijski

08.05.2024

Styl balijski, zrodzony z inspiracji wyspą Bali , w ostatnich latach szturmem podbija rynek wnętrzarski. Jest to jeden z najbardziej urokliwych trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz....

Zobacz więcej
Styl vintage

Styl vintage

23.04.2024

Styl Vintage w Architekturze: Powrót do Uroku Minionych Lat Styl vintage w architekturze to podróż w czasie do epok minionych, które wciąż zachwycają swoim niepowtarzalnym urokiem...

Zobacz więcej
Styl włoski

Styl włoski

18.04.2024

Włoski styl architektoniczny, rozpoznawalny na całym świecie, przenosi nas do malowniczych uliczek i słonecznych pejzaży Italii. Nawet jeśli znajdujemy się tysiące kilometrów od jej...

Zobacz więcej
Styl loftowy

Styl loftowy

22.02.2024

Wnętrza w stylu loftowym należą w ostatnim czasie do jednych z najbardziej pożądanych aranżacji. Dzieje się tak głównie dlatego, że dawne budynki przemysłowe trafiają w ręce...

Zobacz więcej