ea8b42d5bf943a91c0fbdf2430926a64.png
db14ebbab2743a0f0f5cb7e0706d0619.png
891a482734b395cbd9c3e521ffae26da.png
b52796e1c4fa84cbdf4a44c62f3f3cb9.png

Okno do sypialni

Podobno w sypialni spędzamy 30% swojego życia. Tak jak starannie dobieramy wygodne łóżko i odpowiedni materac, powinniśmy zwracać uwagę również na to, czy pomieszczenie w którym będziemy spać, ma odpowiednie okno. Odpowiednie czyli takie, które zapewni odpowiednią wentylację pomieszczenia, dźwiękoszczelność oraz zacienienie.

Sprawdźmy zatem jakie okno do sypialni wybrać!

Okno do sypialni

Odpowiednia wentylacja - zadbaj o dopływ świeżego powietrza!

Zapewnienie dostępu świeżego powietrza w miejscu, w którym odpoczywamy ma bardzo duże znaczenie. Świeże powietrze wpływa na dobre samopoczucie, ma korzystny wpływ na ciśnienie krwi oraz tętno.


Zadbajmy więc o to, aby model, który wybieramy miał zarówno możliwość mikrowentylacji, czyli wietrzenia za pomocą rozszczelnienia okna, jak i opcję pełnego otwarcia. Jeśli nie lubimy często otwierać okien, w obawie o nadmierne wychłodzenie pomieszczenia lub hałasy na zewnątrz, możemy zdecydować się na zamontowanie nawiewników.


Więcej na temat nawiewników okiennych dowiesz się z naszego artykułu:


Nawiewniki okienne: montować czy nie? Podpowiadamy!


Okno do sypialni

Dobre zacienienie - to podstawa spokojnego snu

O zacienieniu okien w sypialni warto pomyśleć już podczas wyboru okna do sypialni i zdecydować się na odpowiednie rolety zewnętrzne lub żaluzje fasadowe. Najlepiej jeśli będą one sterowane automatycznie. Ma to jeszcze większe znaczenie, kiedy zamontuje się duże okno w sypialni, przez które dotrze do wnętrza jeszcze więcej światła nie tylko w nocy od ulicznych latarni, ale także o poranku gdy promienie słoneczne mogą zakłócać sen tym, którzy lubią pospać dłużej.


Zobacz naszą ofertę rolet zewnętrznych i żaluzji fasadowych:


ROLETY ZEWNĘTRZNE

ŻALUZJE FASADOWE

Dźwiękoszczelność - postaw na ciszę

Okno w sypialni powinno również skutecznie izolować dochodzące z zewnątrz hałasy. Szczególnie, jeśli mieszkamy w centrum miasta albo nasze okna skierowane są w stronę ruchliwej ulicy. Dźwiękoszczelna szyba* i wspomniane wcześniej rolety powinny załatwić sprawę.


*Szybę dźwiękoszczelną nazywamy szybę o zwiększonej izolacyjności akustycznej. Standardowe szyby mają współczynnik izolacyjności akustycznej (Rw) na poziomie 30 dB, w przypadku szyb dźwiękoszczelnych najlepiej, jeśli wartość wynosi co najmniej 35 dB.

Duże okna do sypialni

Jeśli tylko projekt architektoniczny naszego domu pozwoli na zastosowanie dużych okien w sypialni – zdecydujmy się na ten krok. Sypialnia z dużym oknem pozwoli nam dozować światło i zbudować przytulny klimat sprzyjający regeneracji i wypoczynkowi. Ponadto zyskamy wgląd na wspaniałe widoki za oknem, które zaserwuje nam przyroda (oczywiście, jeżeli nasze okna z sypialni wychodzą na taras lub ogród).

Ponadto sypialnia z tarasem i pokaźnymi przeszkleniami jest jednym z najmodniejszych w ostatnim czasie rozwiązań. Duże okna to symbol nowoczesności, dodają elegancji, klasy oraz świetnie doświetlają pomieszczenie.


Duże okno w sypialni

Jakie duże okno do sypialni polecamy?

Na przykład drzwi unoszono - przesuwne HST marki Aluplast. Zastosowanie ich sprawi, że sypialnia nabierze wyjątkowego charakteru. Ponadto pozwolą one zachować więcej miejsca na tarasie czy balkonie, nie zabiorą też przestrzeni w samej sypialni. 

Dowiedz się więcej na temat tego produktu:

DRZWI UNOSZONO - PRZESUWNE ALUPLAST HST

Zamów okna do sypialni w Aikon Distribution

W Aikon Distribution możesz zamówić okna i drzwi do każdego pomieszczenia w Twoim domu w tym również oczywiście do sypialni. Posiadamy w swojej ofercie okna PCV, drewniane, aluminiowe, w różnych kształtach, schematach oraz kolorach.

Zobacz inne inspiracje

Okna do salonu

Okna do salonu

02.06.2023

Okna do salonu pełnią istotną rolę w aranżacji wnętrza , wpływając na atmosferę, wygodę i funkcjonalność tego pomieszczenia. Wybór odpowiednich okien ma kluczowe znaczenie, aby...

Zobacz więcej
Okna do ogrodu

Okna do ogrodu

31.05.2023

Ogród to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu na łonie natury, jeżeli nie mamy możliwości wyjechania gdzieś dalej lub po prostu chcemy być blisko domu. Odpoczynek w naturalnym...

Zobacz więcej
Okna tarasowe

Okna tarasowe

31.05.2023

Okna tarasowe stanowią serce każdego domowego salonu, często także sypialni. Otwierają przestrzeń, rozświetlają pomieszczenie i gwarantują mieszkańcom wygodę w przemieszczaniu się...

Zobacz więcej
Okno do piwnicy

Okno do piwnicy

17.04.2023

Większość budynków mieszkalnych posiada piwnicę. Ten rodzaj pomieszczeń oświetlany jest głównie sztucznym światłem ale wiele z nich doświetlanych jest również światłem...

Zobacz więcej