e144e67855ae8497f8e5906723b20536.png
6f636d4c6ca0bf97f09e0bf6ff08bb06.png
007cd0ed8859a1e289d406ff0c7b265c.png
b52796e1c4fa84cbdf4a44c62f3f3cb9.png

Okno do sypialni

Podobno w sypialni spędzamy 30% swojego życia. Tak jak starannie dobieramy wygodne łóżko i odpowiedni materac, powinniśmy zwracać uwagę również na to, czy pomieszczenie w którym będziemy spać, ma odpowiednie okno. Odpowiednie czyli takie, które zapewni odpowiednią wentylację pomieszczenia, dźwiękoszczelność oraz zacienienie.

Sprawdźmy zatem jakie okno do sypialni wybrać!

Okno do sypialni

Odpowiednia wentylacja - zadbaj o dopływ świeżego powietrza!

Zapewnienie dostępu świeżego powietrza w miejscu, w którym odpoczywamy ma bardzo duże znaczenie. Świeże powietrze wpływa na dobre samopoczucie, ma korzystny wpływ na ciśnienie krwi oraz tętno.


Zadbajmy więc o to, aby model, który wybieramy miał zarówno możliwość mikrowentylacji, czyli wietrzenia za pomocą rozszczelnienia okna, jak i opcję pełnego otwarcia. Jeśli nie lubimy często otwierać okien, w obawie o nadmierne wychłodzenie pomieszczenia lub hałasy na zewnątrz, możemy zdecydować się na zamontowanie nawiewników.


Więcej na temat nawiewników okiennych dowiesz się z naszego artykułu:


Nawiewniki okienne: montować czy nie? Podpowiadamy!

Dobre zacienienie - to podstawa spokojnego snu

O zacienieniu okien w sypialni warto pomyśleć już podczas wyboru okna do sypialni i zdecydować się na odpowiednie rolety zewnętrzne lub żaluzje fasadowe. Najlepiej jeśli będą one sterowane automatycznie. Ma to jeszcze większe znaczenie, kiedy zamontuje się duże okno w sypialni, przez które dotrze do wnętrza jeszcze więcej światła nie tylko w nocy od ulicznych latarni, ale także o poranku gdy promienie słoneczne mogą zakłócać sen tym, którzy lubią pospać dłużej.


Zobacz naszą ofertę rolet zewnętrznych i żaluzji fasadowych:


ROLETY ZEWNĘTRZNE

ŻALUZJE FASADOWE

Dźwiękoszczelność - postaw na ciszę

Okno w sypialni powinno również skutecznie izolować dochodzące z zewnątrz hałasy. Szczególnie, jeśli mieszkamy w centrum miasta albo nasze okna skierowane są w stronę ruchliwej ulicy. Dźwiękoszczelna szyba* i wspomniane wcześniej rolety powinny załatwić sprawę.


*Szybę dźwiękoszczelną nazywamy szybę o zwiększonej izolacyjności akustycznej. Standardowe szyby mają współczynnik izolacyjności akustycznej (Rw) na poziomie 30 dB, w przypadku szyb dźwiękoszczelnych najlepiej, jeśli wartość wynosi co najmniej 35 dB.

Duże okna do sypialni

Jeśli tylko projekt architektoniczny naszego domu pozwoli na zastosowanie dużych okien w sypialni – zdecydujmy się na ten krok. Sypialnia z dużym oknem pozwoli nam dozować światło i zbudować przytulny klimat sprzyjający regeneracji i wypoczynkowi. Ponadto zyskamy wgląd na wspaniałe widoki za oknem, które zaserwuje nam przyroda (oczywiście, jeżeli nasze okna z sypialni wychodzą na taras lub ogród).

Ponadto sypialnia z tarasem i pokaźnymi przeszkleniami jest jednym z najmodniejszych w ostatnim czasie rozwiązań. Duże okna to symbol nowoczesności, dodają elegancji, klasy oraz świetnie doświetlają pomieszczenie.

Jakie duże okno do sypialni polecamy?

Na przykład drzwi unoszono - przesuwne HST marki Aluplast. Zastosowanie ich sprawi, że sypialnia nabierze wyjątkowego charakteru. Ponadto pozwolą one zachować więcej miejsca na tarasie czy balkonie, nie zabiorą też przestrzeni w samej sypialni. 

Dowiedz się więcej na temat tego produktu:

DRZWI UNOSZONO - PRZESUWNE ALUPLAST HST

Zamów okna do sypialni w Aikon Distribution

W Aikon Distribution możesz zamówić okna i drzwi do każdego pomieszczenia w Twoim domu w tym również oczywiście do sypialni. Posiadamy w swojej ofercie okna PCV, drewniane, aluminiowe, w różnych kształtach, schematach oraz kolorach.

Zobacz inne inspiracje

Okna do kuchni

Okna do kuchni

12.04.2023

Stolarka okienna jest jednym z najważniejszych elementów w kuchni. Bowiem to przecież właśnie okno wpuszcza do kuchni naturalne światło , które pozwala nam odprężyć się przy...

Zobacz więcej
Okna do łazienki

Okna do łazienki

13.04.2023

Ciemne, ciasne łazienki to już przeszłość. Aktualnie okno w łazience wydaje się być doskonałym rozwiązaniem praktycznie w każdym domu. Dlaczego warto się na nie...

Zobacz więcej
Okno do piwnicy

Okno do piwnicy

17.04.2023

Większość budynków mieszkalnych posiada piwnicę. Ten rodzaj pomieszczeń oświetlany jest głównie sztucznym światłem ale wiele z nich doświetlanych jest również światłem...

Zobacz więcej
Okna tarasowe

Okna tarasowe

31.05.2023

Okna tarasowe stanowią serce każdego domowego salonu, często także sypialni. Otwierają przestrzeń, rozświetlają pomieszczenie i gwarantują mieszkańcom wygodę w przemieszczaniu się...

Zobacz więcej