fa9d3ad878206897a028d2e5a4e9b0d2.jpg
eaf63ae451258b1a72104b5da7609867.png
1de740ad54a843f65f51e73e80ca789e.png

Okna panoramiczne

Okna panoramiczne to bardzo chętnie wybierany typ okien w nowoczesnym budownictwie. Dzięki nim do wnętrza wpada dużo światła, a bryła budynku wydaje się ciekawsza i lżejsza. Dzięki dobremu doświetleniu pomieszczenia zmniejsza się również zużycie światła sztucznego, a tym samym opłata za energię. To tylko część korzyści płynąca z posiada przeszkleń panoramicznych w swoim domu. Jakie jeszcze zalety mają okna panoramiczne? Sprawdzamy!

Okna panoramiczne

Okna panoramiczne to jedne z najmodniejszych przeszkleń w ostatnim czasie. Tak jak wspominaliśmy, dostarczają do pomieszczeń dużą ilość światła, większą niż okna o standardowych wymiarach, co przekłada się między innymi na lepsze samopoczucie domowników już od wczesnych godzin rannych.

Okna panoramiczne są montowane nie tylko w domach jednorodzinnych czy w nowoczesnych biurowcach, ale także w mieszkaniach blokowych. Zazwyczaj umieszcza się je po słonecznej stronie budynku, ponieważ to tam zwykle planowane jest wyjście do ogrodu, na taras lub balkon. Jakie okna można określić jako okna panoramiczne? Zwykle zależne jest to od wymiarów okna.

Okna panoramiczne rozwierno - uchylne

Panoramiczne okna rozwierno - uchylne standardowo uchylają się dla umożliwienia przewietrzania pomieszczenia. Po zastosowaniu hamulca można je pozostawić otwarte w dowolnym położeniu bez obawy o samoistne zamknięcie się czy nawet uszkodzenie szyby w czasie podmuchu silniejszego wiatru. Do wyboru mamy okna posiadające dwa lub więcej skrzydeł, a także z centralnym słupkiem stałym lub ruchomym. W przypadku tego typu okien pojedyncze skrzydło posiada maksymalnie 1400 mm szerokości i 2500 mm wysokości.*

*Wszystkie zlecenia są realizowane przez Aikon Distribution indywidualnie. Ostateczne wysokości i szerokości okien i drzwi zależą od wybranych przez klienta systemów i materiałów. 

Okna panoramiczne podnoszono - przesuwne

Okna panoramiczne lub inaczej drzwi tarasowe uchylno - przesuwne to również świetna opcja na duże przeszklenia. Takie rozwiązanie pozwala na wyjątkową oszczędność miejsca i swobodną aranżację przestrzeni wewnątrz domu. Pomimo dużych rozmiarów drzwi przesuwne zapewniają wyjątkową trwałość i wytrzymałość oraz najwyższy stopień bezpieczeństwa. Wymiary okien panoramicznych o budowie podnoszono -  przesuwnej zawierają się w granicach od 2000 mm do 6000 mm szerokości i od 1500 mm do 2600 mm wysokości.*

*Wszystkie zlecenia są realizowane przez Aikon Distribution indywidualnie. Ostateczne wysokości i szerokości okien i drzwi zależą od wybranych przez klienta systemów i materiałów. 

Okna panoramiczne - materiał

Dzięki nowoczesnej technologii i wykorzystaniu bardzo dobrych jakościowo materiałów panoramiczne okna mogą być stworzone zarówno z aluminium jak i z drewna czy PCV.

Jednakże ze względu na swoje właściwości (trwałość, wytrzymałość, ale i lekkość i plastyczność) do bardzo dużych przeszkleń używa się zazwyczaj aluminium.

Zobacz naszą ofertę okien aluminiowych:

OKNA ALUMINIOWE

Okna panoramiczne w salonie

Okna panoramiczne najczęściej stosuje się w salonie. To właśnie z tego pomieszczenia zazwyczaj wychodzimy na taras lub do ogrodu. Ponadto widok przez dużą powierzchnię okienną na otaczający świat i naturę daje zastrzyk pozytywnej energii i pozwala dobrze zacząć dzień. Im większa powierzchnia przeszklona, tym więcej światła naturalnego wpada do salonu, co niewątpliwie poprawia samopoczucie. Tak duża oszklona przestrzeń sprawia także, że salon staje się wizualnie większy i bardziej przestronny. Wnętrze salonu i otaczające go zewnętrze tworzą harmonijną całość. W efekcie powstaje przestrzeń ultra nowoczesna, w której powierzchnie przeszklone mogą stać się podstawowym, a nawet jedynym, elementem zewnętrznych przegród oddzielających wnętrze pomieszczenia od warunków zewnętrznych.

Okna panoramiczne a prywatność i wygoda domowników

Duża powierzchnia przeszklona to więcej ciepła i światła, ale także pewien dyskomfort, kiedy na przykład słońce mocno świeci. W tym przypadku to, co w pewnych sytuacjach jest walorem, w innych może okazać się wadą. Aby uniknąć sytuacji, w których pomieszczenia zbyt szybko się nagrzewają dobrze jest pomyśleć o odpowiednich osłonach okiennych. Okna panoramiczne w salonie dobrze jest wyposażyć w rolety zewnętrzne lub żaluzje fasadowe. Ochronią one również domowników przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów.

Zobacz naszą ofertę osłon okiennych:

ROLETY ZEWNĘTRZNE

ŻALUZJE FASADOWE

Przeczytaj także:

Lato w pełni - przegląd osłon zewnętrznych

Cena okien panoramicznych

Cena okien panoramicznych zależy od wielkości, rodzaju szkła, sposobu otwierania i materiału użytego do produkcji. Najtańsze będą okna panoramiczne wykonane z PCV. Jednak ze względu na wagę i rozmiary tego typu okien, które wymagają jednak mocniejszej ramy, najczęściej stosuje się nieco droższe aluminium.

Nie ma co ukrywać, okna panoramiczne to kosztowny i wymagający produkt, ale korzyści płynące z ich posiadania - więcej światła w domu, połączenie wnętrza z tarasem i widok na wspaniałe krajobrazy jest wart swojej ceny.

Kupowanie okien panoramicznych

W Aikon Distribution posiadamy szeroką ofertę okien panoramicznych. Możemy wykonać praktycznie każdy rozmiar przeszklenia, pod warunkiem oczywiście, że technicznie jest to możliwe. Do wyboru mamy również wiele mechanizmów otwierania, kolorów oraz dodatków do okien, również wspomniane wcześniej osłony okienne takie jak żaluzje fasadowe oraz rolety zewnętrzne. Dzięki temu kupowanie okien panoramicznych przez internet jest łatwe, przyjemne i bezpieczne.

Przeczytaj także:

Nowoczesne okna i drzwi panoramiczne

Zobacz inne inspiracje

Okna narożne

Okna narożne

14.04.2023

Nowoczesność jest zawsze w modzie. Jednak nowoczesność w architekturze wymaga by rozwiązania technologiczne również były innowacyjne. Jednym z takich rozwiązań są okna narożne...

Zobacz więcej
Okna okrągłe

Okna okrągłe

30.05.2023

Okna okrągłe to inwestycja, która łączy oryginalny design z praktycznymi korzyściami. Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie, ożywiamy przestrzeń, dodajemy unikalnego charakteru...

Zobacz więcej
Okna trzyszybowe

Okna trzyszybowe

05.06.2023

Okna trzyszybowe to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w dziedzinie architektury i budownictwa. Oferują one szereg korzyści w porównaniu do tradycyjnych,...

Zobacz więcej
Okna dwuszybowe

Okna dwuszybowe

12.06.2023

Okna dwuszybowe są popularnym rozwiązaniem w dziedzinie budownictwa i architektury. Składają się z dwóch warstw szkła oddzielonych od siebie cienką przestrzenią gazową. Ta...

Zobacz więcej