8e03d4cf60b51f6f95572e39ce7f514b.png
cb34db81a6a3a51272800c607b32cda7.png
562cc6b1b3fdb52cea26a65e6c7cea21.png
ae35175ba76bf068ea011ee622da1a69.png

Okna do ogrodu

Ogród to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu na łonie natury, jeżeli nie mamy możliwości wyjechania gdzieś dalej lub po prostu chcemy być blisko domu. Odpoczynek w naturalnym środowisku pozwala na chwilę relaksu oraz nabranie nowej, świeżej energii. Najczęściej korzystamy z niego oczywiście w sezonie wiosenno - letnim, nie oznacza to jednak, że w chłodniejsze miesiące będziemy pozbawieni pięknego widoku. Z  pomocą przychodzą nam ogrody zimowe, ze specjalnie dobranymi oknami.

Okna do ogrodu

Okna do ogrodu lub wychodzące na taras to połączenie domu, zazwyczaj salonu lub sypialni, z otoczeniem zewnętrznym. W lato możemy je szeroko otworzyć, aby cieszyć się ciepłym powiewem wiatru wpadającym do wnętrza, dużą ilością dziennego światła oraz pięknymi widokami. Okna do ogrodu to zazwyczaj duże przeszklenia, często o konstrukcji przesuwnej, dzięki czemu są funkcjonalne (nie zabierają miejsca ani w domu ani w ogrodzie), bezpieczne i zapewniają odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. Okna do ogrodu mogą być również wykonane z różnego tworzywa - do wyboru mamy aluminium, drewno i tworzywo PCV.

Okna do pokoju ogrodowego

Pokój ogrodowy lub inaczej mówiąc ogród zimowy to pomieszczenie dobudowywane zazwyczaj do domu, całkowicie przeszklone oparte na szkielecie aluminiowym, drewnianym lub z PCV. Prawidłowo zaplanowany i wybudowany, pełni rolę pomieszczenia gromadzącego ciepło dla całego domu, przyczyniając się jednocześnie do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Ogród zimowy powiększa także użytkową powierzchnię domu. Okna do pokoju ogrodowego muszą więc być wysokiej jakości, solidnie wykonane, muszą zapewniać użytkownikom bezpieczeństwo, a także odpowiednią wentylację oraz izolację.

Na jakie okna do pomieszczeń ogrodowych postawić?

Okna do pomieszczeń ogrodowych mogą występować pod różną postacią - okien rozwierno - uchylnych, przesuwnych lub harmonijkowych, które pozwalają uzyskać efekt dużych otwartych przestrzeni, umożliwiają obcowanie z zielenią i tworzą klimat do idealnego wypoczynku. Mogą być wyposażone w szyby antywłamaniowe lub dźwiękoszczelne. Ich profile wykonane są najczęściej z aluminium gdyż jest to materiał najtrwalszy i najbardziej odporny na trudne warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy wysoka temperatura.

Zobacz naszą ofertę aluminiowych drzwi harmonijkowych:

ALIPLAST PANORAMA

Nie tylko ściany czyli okna do ogrodu zimowego, ale także dach jest bardzo istotny. Pamiętać należy, że wypełnienie konstrukcji dachu szkłem musi zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo. Bardzo istotna jest także odpowiednia wentylacja. Każdy z nas miał okazję przebywać w zamkniętym szklanym pomieszczeniu np. w szklarni. Pamiętamy tą temperaturę, która panowała w środku. Wyobraźmy sobie piękną zabudowę, na którą wydaliśmy niemałe pieniądze, ale zapomnieliśmy w niej o wentylacji. Nieprawidłowo zaprojektowana i wykonana wentylacja stanie się źródłem niezadowolenia klienta, a tego przecież nie chcemy.

Okna do ogrodu na sprzedaż

Ogród zarówno zimowy jak i tradycyjny to niewątpliwa ozdoba każdego domu. Pozwala na spędzanie przyjemnych chwil w otoczeniu pięknych widoków natury. Niewątpliwie ważne są więc odpowiednie okna do ogrodu, które będą bezpieczne, ale zarazem funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Przeczytaj także:

Okna tarasowe

Zobacz inne inspiracje

Okna do salonu

Okna do salonu

02.06.2023

Okna do salonu pełnią istotną rolę w aranżacji wnętrza , wpływając na atmosferę, wygodę i funkcjonalność tego pomieszczenia. Wybór odpowiednich okien ma kluczowe znaczenie, aby...

Zobacz więcej
Okna tarasowe

Okna tarasowe

31.05.2023

Okna tarasowe stanowią serce każdego domowego salonu, często także sypialni. Otwierają przestrzeń, rozświetlają pomieszczenie i gwarantują mieszkańcom wygodę w przemieszczaniu się...

Zobacz więcej
Okno do piwnicy

Okno do piwnicy

17.04.2023

Większość budynków mieszkalnych posiada piwnicę. Ten rodzaj pomieszczeń oświetlany jest głównie sztucznym światłem ale wiele z nich doświetlanych jest również światłem...

Zobacz więcej
Okno do sypialni

Okno do sypialni

13.04.2023

Podobno w sypialni spędzamy 30% swojego życia . Tak jak starannie dobieramy wygodne łóżko i odpowiedni materac, powinniśmy zwracać uwagę również na to, czy pomieszczenie w którym...

Zobacz więcej