nowoczesny dom

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

blog | 08.02.2024

Elewacja budynku odgrywa kluczową rolę przy pierwszym spojrzeniu na dom. Dlatego też, odpowiednie dobranie stolarki okiennej do elewacji jest niebywale ważnym krokiem w procesie projektowania. W tym artykule omówimy, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, analizując różne elementy stolarki: okna, drzwi, rolety i żaluzje fasadowe.

Okna - harmonia formy i funkcji

Podstawowym aspektem doboru okien do elewacji jest ich harmonijne wkomponowanie w ogólny charakter budynku. Współczesne trendy architektoniczne zazwyczaj zakładają dużo szkła, co pozwala na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła i jednocześnie dodaje nowoczesnego wyrazu. Kluczowe jest także dostosowanie kształtu i koloru okien do stylu architektury - od tradycyjnych rozwiązań po nowoczesne minimalistyczne formy.

Gdy już zdecydujesz jakie okna będą ozdobą Twojego domu warto wiedzieć jak zmierzyć wnękę okienną by zamówić pasujące okna. Przeczytaj o tym w naszym artykule:

Pomiar ościeży, czyli jak zmierzyć wnękę okienną.

Drzwi - bezpieczne i estetyczne wejście do domu

Drzwi to element, który oprócz funkcji estetycznej, musi spełniać także wymagania bezpieczeństwa i izolacyjności. Dobierając drzwi do elewacji, należy zwrócić uwagę na ich design, zgodność z kolorem fasady oraz materiały użyte do produkcji. Współczesne drzwi zazwyczaj łączą w sobie elegancję z nowoczesnymi technologiami, gwarantując jednocześnie optymalną ochronę.

Jakie drzwi znajdują się w ofercie Aikon Distribution? Sprawdź!

Drzwi PCV

Drzwi drewniane

Drzwi aluminiowe


Drewniane drzwi autorstwa Aikon Distribution

Rolety zewnętrzne - skuteczna ochrona przed słońcem

Rolety zewnętrzne to nie tylko element dekoracyjny, ale również skuteczna ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i utratą ciepła z wnętrza budynku. Dobierając rolety, warto zwrócić uwagę na ich kolor oraz sposób ich zamontowania, aby idealnie komponowały się z elewacją. Rolety automatyczne z systemem zdalnego sterowania mogą dodatkowo podnieść komfort użytkowania.

Więcej o roletach zewnętrznych przeczytaj w naszym artykule blogowym:

Rolety zewnętrzne - ochrona czy ozdoba?

Żaluzje Fasadowe - elegancja i kontrola światła

Rozwiązaniem stosowanym zamiennie z roletami zewnętrznymi są żaluzje fasadowe. Żaluzje fasadowe to stylowe rozwiązanie, które nie tylko wprowadza elegancję, ale również umożliwia kontrolę nad ilością światła wpadającego do wnętrza. Różnorodność kolorów i materiałów pozwala dostosować żaluzje do konkretnego stylu architektonicznego. Ich regulowana konstrukcja sprawia, że można łatwo dostosować poziom nasłonecznienia do aktualnych potrzeb.

Żaluzje fasadowe w Aikon Distribution:

Żaluzje fasadowe

Przeczytaj także artykuł o inteligentnych rozwiązaniach sterowania osłon zewnętrznych:

Inteligentne sterowanie roletami i żaluzjami

Zrealizuj swój projekt w towarzystwie eksperta!

Dobór odpowiedniej stolarki okiennej do elewacji to proces wymagający uwzględnienia wielu czynników. Aby podjąć najlepszą decyzję, warto skonsultować się z ekspertem. Aikon Distribution, jako lider w dziedzinie stolarki okiennej, oferuje profesjonalne doradztwo i szeroki wybór produktów. Skontaktuj się z naszym specjalistą, podziel się swoimi oczekiwaniami, a pomożemy Ci dobrać idealne rozwiązania, które doskonale wpiszą się w charakter elewacji Twojego budynku.

Dzięki naszej ekspertyzie, stolarka okienna stanie się nie tylko praktycznym elementem, ale również ważnym detalem podkreślającym unikalny charakter Twojego domu.

Przeczytaj także:

Okna z Polski – rośnie zapotrzebowanie!

Somfy: rozwiązania smart home i automatyka domowa

Zobacz wszystkie wpisy

Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

blog | 18.01.2024

Jak zawsze, z wielkim zaciekawieniem obserwujemy rynek branżowy, dlatego już dokładnie wiemy, co będzie modne w stolarce okiennej i drzwiowej w 2024 roku! Czy obecny rok przyniesie nam...

Zobacz więcej
Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu 13-1023 Peach Fuzz

Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu...

blog | 10.01.2024

W świecie designu i aranżacji wnętrz, każdy rok kończy się od gorąco oczekiwanej zapowiedzi Koloru Roku przez Pantone. Ogłoszony odcień ma być królem designu kolejnego roku. W 2024...

Zobacz więcej
Podsumowanie roku 2023

Podsumowanie roku 2023

blog | 08.01.2024

Ubiegły rok nie był łatwym okresem dla branży okienno - drzwiowej. Wciąż odczuwalne skutki konfliktu na Ukrainie, ogólnoświatowa inflacja, a następnie starcia na Bliskim Wschodzie...

Zobacz więcej
Kwadratowe okna sash - jak działają?

Kwadratowe okna sash - jak działają?

blog | 20.12.2023

Sztuka otwierania i zamykania Kiedy myślimy o oknach, zazwyczaj wyobrażamy sobie standardowe modele otwierane na boki lub do góry. Jednak kwadratowe okna sash to zupełnie inna...

Zobacz więcej