okna w odcieniu pantone 2024

Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu 13-1023 Peach Fuzz

blog | 10.01.2024

W świecie designu i aranżacji wnętrz, każdy rok kończy się od gorąco oczekiwanej zapowiedzi Koloru Roku przez Pantone. Ogłoszony odcień ma być królem designu kolejnego roku. W 2024 roku tym tytułem nazwano odcień 13-1023 Peach Fuzz, który z pewnością wniesie do naszych przestrzeni domowych świeżość i delikatność. Jednym z fascynujących obszarów, gdzie ten kolor może naprawdę zabłysnąć, są okna i jego dodatki.

Poznaj Peach Fuzz 13-1023, Kolor Roku Pantone na rok 2024

PANTONE 13-1023 Peach Fuzz oferuje nowatorskie spojrzenie na delikatność. Ten uroczy odcień brzoskwini, w którym róż spotyka się z pomarańczą, inspiruje poczucie przynależności i potencjał rozwoju. Przenosi nas w spokojne miejsce, otwierając przestrzeń na bycie, czucie, zdrowienie i rozwijanie się. Poprzez korzystanie z PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, odnajdujemy wewnętrzny spokój, pozytywnie wpływając na nasze samopoczucie. To nie tylko abstrakcyjna idea, ale także doświadczenie, które zachęca zmysły swoją kojącą fakturą i ciepłem. Jest to barwa wrażliwa, słodka i lekka, wprowadzająca ducha nowoczesności.

"W poszukiwaniu barwy, która wyrazi nasze wrodzone pragnienie bliskości i połączenia, wybraliśmy kolor emanujący ciepłem i nowoczesną elegancją. To odcień rezonujący z współczuciem, oferujący dotykową przytulność i harmonijnie łączący młodość z ponadczasowym pięknem."
Leatrice Eiseman, Dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute™

Wybór Peach Fuzz 13-1023 na Kolor Roku Pantone 2024 wynika z potrzeby troski, empatii i współczucia w obliczu trudnych chwil, które nieraz nas dotykają. W takich czasach marzenia o spokojniejszej przyszłości nabierają siły, podkreślając istotę dbałości o zdrowie, wytrzymałość i siłę, które pozwalają czerpać radość z życia. W społeczeństwie, które często podkreśla osiągnięcia i efektywność, kluczowe jest zrozumienie wartości pielęgnowania wewnętrznych aspektów życia oraz znalezienie czasu na relaks, twórczość i ludzkie związki w zgiełku codziennego życia.

okno brzoskwinia
Drewniane okna sash w odcieniu brzoskwiniowym (+/- RAL 1013) autorstwa Aikon Distribution

Kolor Roku na Oknach

Okna są kluczowym elementem każdego wnętrza, a ich wybór ma ogromne znaczenie dla ogólnej estetyki domu. Odcień Peach Fuzz doskonale sprawdza się w tej roli, dodając subtelny, letni akcent do przestrzeni mieszkalnej. Wybierając okna w tym odcieniu, wprowadzamy do domu harmonię i spokój, tworząc jednocześnie unikalny, designerski wygląd.

Dodatki w Kolorze Roku

Aby w pełni wydobyć potencjał odcienia 13-1023 Peach Fuzz, warto zastanowić się nad dopasowaniem go do dodatków. Poduszki, zasłony czy dywany w tym kolorze stanowią świetne uzupełnienie dla okien, tworząc spójną, przyjemną atmosferę. Kombinacja tego delikatnego odcienia z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy rattan, dodaje wnętrzu lekkości i przytulności.

Inspiracje dla Twojego Domu

Jeśli zastanawiasz się, jak zintegrować Kolor Roku 2024 do swojego domu, pomyśl o stworzeniu minimalistycznego salonu z dużymi, panoramicznymi oknami w odcieniu Peach Fuzz. Dodaj do tego białe meble i delikatne dodatki w kolorze brązu, aby uzyskać elegancką, nowoczesną przestrzeń.

Jeśli preferujesz bardziej klasyczny styl, rozważ użycie tego odcienia do ozdabiania okiennych ram. Połącz go z głębokimi odcieniami zieleni lub granatu, aby uzyskać efekt kontrastu i elegancji.

Aikon Distribution - Najlepsze Okna w każdym odcieniu RAL

Jeżeli zainspirowała Cię idea wprowadzenia Koloru Roku 2024 do swojego domu, warto zastanowić się nad zakupem okien w Aikon Distribution. Oferujemy nie tylko najwyższą jakość, ale również możliwość dostosowania kolorystyki do własnych upodobań. Dzięki bogatej palecie kolorów RAL, każdy klient może dopasować okna do swojego indywidualnego stylu, tworząc unikalną przestrzeń, która odzwierciedla jego charakter. Jednymi z najbliżej odpowiadających kolorów RAl w stosunku do Peach Fuzz może być kolor RAL 1013, 3012 czy 3022 i ich pochodne.

Sprawdź ofertę Aikon Distribution:

OKNA

DRZWI

ROLETY

Podsumowując, Kolor Roku 2024, czyli odcień 13-1023 Peach Fuzz, może stać się nie tylko inspiracją, ale także rewolucją w aranżacji okien i dodatków domowych. Zdecydowanie warto eksperymentować z tym delikatnym, przyjemnym odcieniem, aby stworzyć wnętrze, które nie tylko spełnia funkcje praktyczne, ale także wypełnia nasze życie świeżością i radością.

Przeczytaj także:

Podsumowanie roku 2023

Okno nieotwierane – czy warto je montować?

Zobacz wszystkie wpisy

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

blog | 08.02.2024

Elewacja budynku odgrywa kluczową rolę przy pierwszym spojrzeniu na dom. Dlatego też, odpowiednie dobranie stolarki okiennej do elewacji jest niebywale ważnym krokiem w procesie...

Zobacz więcej
Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

blog | 18.01.2024

Jak zawsze, z wielkim zaciekawieniem obserwujemy rynek branżowy, dlatego już dokładnie wiemy, co będzie modne w stolarce okiennej i drzwiowej w 2024 roku! Czy obecny rok przyniesie nam...

Zobacz więcej
Podsumowanie roku 2023

Podsumowanie roku 2023

blog | 08.01.2024

Ubiegły rok nie był łatwym okresem dla branży okienno - drzwiowej. Wciąż odczuwalne skutki konfliktu na Ukrainie, ogólnoświatowa inflacja, a następnie starcia na Bliskim Wschodzie...

Zobacz więcej
Kwadratowe okna sash - jak działają?

Kwadratowe okna sash - jak działają?

blog | 20.12.2023

Sztuka otwierania i zamykania Kiedy myślimy o oknach, zazwyczaj wyobrażamy sobie standardowe modele otwierane na boki lub do góry. Jednak kwadratowe okna sash to zupełnie inna...

Zobacz więcej