modne w stolarce otworowej

Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

blog | 18.01.2024

Jak zawsze, z wielkim zaciekawieniem obserwujemy rynek branżowy, dlatego już dokładnie wiemy, co będzie modne w stolarce okiennej i drzwiowej w 2024 roku! Czy obecny rok przyniesie nam kolejne innowacje w produkcji okien, drzwi i technologii zarządzania urządzeniami domowymi? Czy bieżące trendy w designie pozostaną z nami na dłużej, czy może podążymy za zupełnie nowym nurtem? W jaki sposób obecny rok odmieni nasze domy?

Nie bądź w tyle! Sprawdź co będzie modne w stolarce otworowej! Koniecznie przeczytaj nasze zestawienie kluczowych trendów na 2024 rok.

Co modnego w stolarce otworowej?

Dom to miejsce nie tylko wypoczynku i relaksu, ale także coraz częściej miejsce naszej pracy.  Często powiększamy w nim przestrzenie, otwieramy ściany, wstawiamy panoramiczne okna i wewnętrzne przeszklenia. Wszystko po to, by był bardziej funkcjonalny, by poczuć się w nim komfortowo, przytulnie, a przy tym, by wpisywał się w aktualne trendy i gusta.

Duże przeszklenia ciągle w modzie

W 2024 roku w dalszym ciągu będziemy stawiać na doświetlenie wnętrz poprzez stosowanie dużych powierzchni szklanych. Zależeć nam będzie bardziej na wpuszczeniu naturalnego światła do domu i ograniczeniu światła sztucznego, a przez to na zapewnieniu panoramicznych widoków i zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. Wybierane będą konstrukcje smukłe, a jednocześnie cechujące się dużą sztywnością, np. okna aluminiowe Aliplast Imperial, które poza nowoczesnym designem cechują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Wśród okien PCV zainteresowaniem będą cieszyć się minimalistyczne modele Aluplast, Salamander i Schüco.

drzwi tarasoweModne, wielkogabarytowe drzwi tarasowe w kolorze czarnym

Okna hybrydowe, połączenie PCV i aluminium

Konsumenci jeszcze bardziej, niż w latach ubiegłych oczekują produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań. Dzięki rozwojowi nowych technologii, producenci okien i drzwi są w stanie tworzyć bardziej elastyczne i dopasowane pod klienta produkty. Przykładem mogą być innowacyjne okna hybrydowe, pozwalające łączyć różne materiały i kształty. Hitem okazuje się harmonijne połączenie PCV-U i aluminium w oknach Schüco. Dzięki takiemu zestawieniu uzyskano stabilny profil, który może osiągać duże wymiary, a tym samym posiadać mniejsze szerokości czołowe profili.

Jaki kolory modne w stolarce otworowej?

Niezależnie od wyboru materiału do produkcji okna, ważnym elementem będzie także kolor okien i drzwi. Warto sprawdzić, jakie kolory będą modne w stolarce otworowej w 2024 roku. Ponadczasowy antracyt, czarny mat i elegancka biel nadal pozostaną w kręgu zainteresowania. W przypadku okien PCV pojawia się ciekawa opcja okleiny w stylu betonu, która doskonale uzupełni nowoczesne, minimalistyczne wnętrza.

Ciekawi jesteśmy nowych kolorów na 2024 rok, które już wdarły się do designu wnętrzarskiego. Czy także będą modne w stolarce otworowej? Są to delikatne kolory natury – brązy, pastelowe odcienie żółtego, przybrudzony róż i łagodne tonacje zieleni. Klienci z pewnością podążą za tym trendem przy wyborze koloru nowych drzwi wejściowych. Z kolei łagodne brązy mogą ponownie wrócić do łask przy wyborze koloru okien PCV.

Uważnie śledzić będziemy propozycję nowego koloru roku 2024 wybranego przez Pantone – Peach Fuzz. Kolor ten ma przywoływać w nas spokój i pogodę ducha, a więc to, na czym zależy nam najbardziej w naszych domach. Czy konsumenci zdecydują się na okna lub drzwi w tym kolorze?

Drzwi wejściowe w kolorze roku 2024 – Peach Fuzz

Więcej o kolorze roku 2024 przeczytasz tutaj:

Okna w odcieniu 13-1023 Peach Fuzz

Co jeszcze modne w stolarce otworowej?

W 2024 roku, nowoczesny design w dalszym ciągu pójdzie w parze z funkcjonalnością. Doceniać będziemy produkty spełniające wysokie standardy pod względem praktycznych funkcji, takich jak energooszczędność, zastosowanie inteligentnej technologii, bezpieczeństwo, a także pod względem ekologii.

Energooszczędność

Stolarka otworowa o wysokim współczynniku termoizolacji jest coraz bardziej popularna. Klienci wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, coraz bardziej zwracają uwagę na kwestię efektywności energetycznej nowych okien i drzwi. Producenci doskonale reagują na to zapotrzebowanie i nieustannie doskonalą technologię produkcji. Nowoczesne szyby zespolone z powłokami low-E stają się dzisiaj standardem, a na rynku co chwila pojawiają się okna i drzwi o jeszcze niższym parametrze Uw oraz wielokomorowe profile o bardzo wysokiej wydajności energetycznej.

Sprawdź:

Czym kierować się przy wyborze okna pasywnego

Technologia inteligentna

Rozwój technologii inteligentnych domów również ma wpływ na stolarkę otworową. Nowoczesne okna, drzwi, rolety i żaluzje fasadowe, bramy garażowe, czy bramy ogrodzeniowe, na życzenie klienta, mogą być dzisiaj wyposażone w systemy inteligentnego sterowania io. Urządzenia takie jak TaHoma switch od Somfy stają się swoistym centrum kontroli naszego domu. Zainstalowana w smartfonie aplikacja TaHoma pozwala sterować urządzeniami domowymi i sprawdzać, co dzieje się w naszym domu pod naszą nieobecność. Co więcej, integracja aplikacji TaHoma z asystentem Google sprawia, że można sterować urządzeniami w domu głosowo.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź:

Sterowanie roletami zewnętrznymi marki Somfy

Twórcy rozwiązań automatyki domowej i smart home zapowiadają, że 2024 roku w dalszym ciągu doskonalona będzie technologia integracji poszczególnych urządzeń domowych przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kwestia niezmienna, a obecnie jeszcze bardziej staje się priorytetem. Oczekuje się więc od producentów dalszego rozwoju zaawansowanych systemów antywłamaniowych. Klienci coraz częściej wybierają okna i drzwi z czujnikami ruchu, które uruchamiają alarm, gdy ktoś się do nich zbliża lub okna i drzwi z dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Te ostatnie posiadają wzmocnione zawiasy, wielopunktowe zamki, laminowane szyby i dodatkowe elementy utrudniające włamanie. W przypadku drzwi wejściowych, rośnie także zainteresowanie czytnikami linii papilarnych, czy klawiaturami kodowymi.

Ekologiczne materiały

Kwestia świadomości ekologicznej przejawia się nie tylko w wyborze energooszczędnych okien i drzwi, ale także w wyborze produktów wykonanych z materiałów mniej uciążliwych dla środowiska. Coraz bardziej powszechne stają się materiały takie jak drewno pochodzące z zrównoważonych źródeł lub PCV o niskim wpływie środowiskowym lub wykonane z materiałów pochodzących z recyclingu.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, czym kierować się przy wyborze okien o niskim śladzie węglowym przeczytaj:

Bądźmy EKO. Surowce do produkcji okien a ślad węglowy

Może cię także zainteresować:

Bądźmy EKO. Trend budownictwa zrównoważonego w branży okiennej

Podsumowując, rok 2024 w pewnością przyniesie nam szereg innowacji w dziedzinie stolarki okiennej i drzwiowej. Trend zrównoważonego podejścia, gdzie minimalizm i ponadczasowy design idzie w parze z funkcjonalnością i nowoczesnymi technologiami to kierunek, który z roku na rok będzie się umacniał. Co nas niezmiernie cieszy, ugruntowuje się także nowy trend związany z ekologicznym podejściem do produkcji i wyboru ekologicznych rozwiązań przez konsumentów.

Modne okna i drzwi czekają na Ciebie!
Sprawdź nasz katalog i wybierz coś do swojego domu!

Katalog okien i drzwi

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej co będzie modne w stolarce otworowej, skontaktuj się z naszymi handlowcami. Chętnie doradzimy i dobierzemy funkcjonalne i zgodne z nowoczesnym designem okna i drzwi dla Twojego domu.

Zobacz wszystkie wpisy

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

blog | 08.02.2024

Elewacja budynku odgrywa kluczową rolę przy pierwszym spojrzeniu na dom. Dlatego też, odpowiednie dobranie stolarki okiennej do elewacji jest niebywale ważnym krokiem w procesie...

Zobacz więcej
Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu 13-1023 Peach Fuzz

Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu...

blog | 10.01.2024

W świecie designu i aranżacji wnętrz, każdy rok kończy się od gorąco oczekiwanej zapowiedzi Koloru Roku przez Pantone. Ogłoszony odcień ma być królem designu kolejnego roku. W 2024...

Zobacz więcej
Podsumowanie roku 2023

Podsumowanie roku 2023

blog | 08.01.2024

Ubiegły rok nie był łatwym okresem dla branży okienno - drzwiowej. Wciąż odczuwalne skutki konfliktu na Ukrainie, ogólnoświatowa inflacja, a następnie starcia na Bliskim Wschodzie...

Zobacz więcej
Kwadratowe okna sash - jak działają?

Kwadratowe okna sash - jak działają?

blog | 20.12.2023

Sztuka otwierania i zamykania Kiedy myślimy o oknach, zazwyczaj wyobrażamy sobie standardowe modele otwierane na boki lub do góry. Jednak kwadratowe okna sash to zupełnie inna...

Zobacz więcej