Somfy: rozwiązania smart home i automatyka domowa

Somfy: rozwiązania smart home i automatyka domowa

blog | 02.11.2022

Smart dom to taki dom, który dopasowuje się do rytmu życia jego użytkowników. Można go tworzyć w zgodzie ze swoimi upodobaniami czy potrzebami. Niezawodnym w tym narzędziem jest wysoce bezpieczna i inteligentna technologia io-homecontrol opracowana przez Somfy. Dzięki niej można połączyć urządzenia w jeden kompleksowy ekosystem, którym można sterować o każdej porze z dowolnego miejsca na Ziemi. Jak to możliwe? Wyjaśniamy w artykule.

Rozwiązania smart home

Dzięki zamontowaniu elektrycznych rolet, żaluzji czy bramy garażowej możesz sprawić, że Twoje życie będzie wygodniejsze. A wszystkimi tymi produktami możesz zarządzać z jednej aplikacji zainstalowanej w telefonie, tablecie czy komputerze.

Inteligentne rolety zewnętrzne

Montaż rolet zewnętrznych z elektrycznym napędem jest krokiem do bardziej komfortowego życia. Rolety są dodatkową warstwą izolującą, utrudniają włamanie złodziejowi, świetnie chronią przed słońcem i potrafią całkowicie zaciemnić sypialnię. Podłączając je do inteligentnego systemu zarządzania domem pozbywasz się zbędnych obowiązków. Jedno dotknięcie lub głosowe polecenie wystarczy, by zamknąć wszystkie rolety, gdy wychodzisz z domu lub by ponownie je otworzyć gdy wracasz. Czynności z otwieraniem i zamykaniem każdej rolety osobno za pomocą korby czy taśmy odchodzi w niepamięć.

Rolety możesz zaprogramować z elektrycznym napędem w taki sposób, by reagowały na warunki w otoczeniu. Przykładowo: gdy latem temperatura przekroczy 25 st C rolety automatycznie się zamkną aby zacienić i ochłodzić mieszkanie. Zaś zimą promienie słoneczne są dodatkowym źródłem ciepła – rolety otwierają się by wpuścić ciepło i zamykają się, gdy słońce zachodzi. Wszystko po to, by utrzymać ciepło w środku pomieszczenia jak najdłużej.

Poznaj rozwiązania Somfy dla rolet zewnętrznych:

Automatyka sterująca

Może Cię zainteresować artykuł:

Jaką wybrać roletę zewnętrzną? Przewodnik po roletach zewnętrznych.

Żaluzje fasadowe

Żaluzja fasadowa to nowoczesny rodzaj zewnętrznej przesłony. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji stosowana jest na bardzo dużych przeszkleniach, takich jak przeszklone fasady, wielkogabarytowe okna czy drzwi tarasowe. Z powodzeniem sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej, prywatnych mieszkaniach czy apartamentowcach.

Żaluzje fasadowe mają zdolność automatycznego dostosowywania kątów nachylenia lameli by wpuścić pożądaną ilość światła. Podłączone do czujników pogodowych zapewniają maksymalny komfort przez cały rok. Tę innowację posiadają żaluzje fasadowe oferowane przez Aikon Distribution.

Zobacz film i poznaj zasadę ich działania:


Żaluzje zewnętrzne to inteligentne rozwiązanie coraz częściej  stosowane we współczesnym budownictwie. Szeroka gama kolorystyczna, dostępne kształty lamel i automatyczny system sterowania pozwalają na zaprojektowanie ciekawej i nowoczesnej elewacji.

Sprawdź ofertę żaluzji fasadowych w Aikon Distribution:

Żaluzje fasadowe

Inteligentna brama garażowa

Zamiast parkować na podjeździe i wysiadać z samochodu, aby otworzyć bramę, możesz uruchomić mechanizm bramy za pomocą pilota, a otworzy się ona w ciągu zaledwie kilku sekund. Brama otwiera się i zamyka automatycznie po tym, jak przez nią przejedziesz. Jeśli ktoś spróbuje otworzyć ją przy użyciu siły, napęd zacznie stawiać opór. Gładki przebieg operacji zwiększa żywotność Twojej bramy.

Jesteś poza domem, a ma przyjechać do Ciebie kurier z paczką? Dzięki automatycznemu sterowaniu z telefonu możesz otworzyć bramę za sprawą swojego smartfona, gdy kurier stoi u drzwi. Twoje paczki będą czekać na Ciebie po powrocie, a za pomocą kamery zewnętrznej sprawdzisz czy wszystko jest w porządku.

To tylko podstawowe scenariusze zdarzeń, które usprawnia domowa automatyka w przestrzeni bram garażowych. Przekonany?

Poznaj automatykę sterującą do bram garażowych w Aikon Distribution:

Automatyka bram garażowych

Domowa automatyka

Automatyka domowa, inteligentny dom, inteligentne mieszkanie jaka jest różnica? Inteligentny dom jest tak naprawdę zbiorem popularnych i powszechnie znanych urządzeń, połączonych w jeden zintegrowany system. Finalna liczba podłączonych instalacji oraz zakres ich funkcji zależy tylko od Ciebie. Wybór jest spory i możesz wybierać spośród pojedynczych urządzeń (na przykład: kamera, czujnik bezprzewodowy, sensor na drzwi lub okno, żarówka LED z wi-fi), jak i gotowych zestawów (złożonych z kilku kamer i stacji kontrolnej albo kamery, czujnika ruchu i adaptera Smart Plug).

Zobacz wszystkie wpisy

Nowy rok, nowe okna? Wymiana czy renowacja?

Nowy rok, nowe okna? Wymiana czy renowacja?

blog | 30.01.2023

Rozpoczęcie nowego roku dostarcza nam zazwyczaj dużo energii i zapału do wprowadzania w swoje życie zmian i postanowień. Wiążę się to także z poprawianiem wyglądu naszych domów i...

Zobacz wszystkie wpisy
Co nas czeka na rynku okiennym w 2023 roku?

Co nas czeka na rynku okiennym w 2023 roku?

blog | 13.01.2023

Rok 2022 z całą pewnością nie był najłatwiejszy dla branży okienno - drzwiowej. Końcówka pandemii, konflikt zbrojny między Ukrainą a Rosją i w konsekwencji bardzo dynamiczny wzrost...

Zobacz wszystkie wpisy
Drewniane drzwi panelowe

Drewniane drzwi panelowe

blog | 05.01.2023

Drewniane drzwi panelowe to jeden z rodzajów drewnianych skrzydeł drzwiowych. Drewniane drzwi , podobnie jak okna lub inne elementy widoczne z zewnątrz, to wizytówka naszego domu. By nie...

Zobacz wszystkie wpisy
Anglicy inwestują w nieruchomości we Francji

Anglicy inwestują w nieruchomości we Francji

blog | 04.01.2023

Coraz więcej osób zamieszkałych w Wielkiej Brytanii zamawia stolarkę otworową do swoich posiadłości wybudowanych na terenach należących do Republiki Francuskiej. Oznacza to, że coraz...

Zobacz wszystkie wpisy
Okna Aluplast – doświadczenie i innowacyjność

Okna Aluplast – doświadczenie i innowacyjność

blog | 09.12.2022

Aluplast sp. z o.o. to jeden z największych dostawców systemów okienno - drzwiowych z PCV. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1982 roku w Niemczech. Dzisiaj jest już firmą...

Zobacz wszystkie wpisy