panele ozdobne pvc alu

Przegląd ozdobnych paneli drzwiowych

blog | 25.04.2018

Drzwi zewnętrzne pełnią przede wszystkim rolę praktyczną. Mają zabezpieczyć dom przed włamywaczami oraz maksymalnie ograniczać straty cieplne. Nie zapominajmy jednak o ich funkcji ozdobnej.

Przegląd paneli ozdobnych 

Wygląd drzwi powinien być idealnie dopasowany do architektury budynku, a wręcz podkreślać jego styl. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie paneli ozdobnych. O najciekawszych opcjach przeczytasz w naszym poradniku.

Panele drzwiowe PVC/ALU

Jest to obecnie najpopularniejsze i najbardziej polecane rozwiązanie. Panele PVC/ALU łączą w sobie znakomitą wytrzymałość z szerokim wyborem opcji dekoracyjnych. Dzięki temu praktycznie każdy może znaleźć panel pasujący do architektury budynku. Jest to także bardzo dobry sposób na to, aby wyróżnić się na tle sąsiadów.

Panele PVC/ALU

Panele PVC/ALU

Wybór pomiędzy panelem z PVC a ALU jest oczywiście uzależniony od preferencji klienta. Aluminium znacznie lepiej pasuje do budynków o nowoczesnej, prostej zabudowie. PVC natomiast umożliwia uzyskanie drewnopodobnego efektu, co będzie świetnym wyborem do domu o klasycznym stylu architektonicznym.

Ważne! Panele z PVC mogą zostać polakierowane na dowolny kolor z palety RAL. Najbezpieczniej będzie wybrać ten, który jest już na oknach – szczególnie jeśli znajdują się one na tej samej elewacji, co drzwi.

Różnice pomiędzy oboma materiałami

Panele ozdobne ALU, jak sama nazwa wskazuje, są wykonane z blachy aluminiowej o grubości 2 mm. Pomiędzy arkuszami blachy stosuje się wypełnienie z pianki poliuretanowej o grubości 20 mm. Standardowy wymiar paneli do 1000x2000x24/36mm. Ozdoba pasuje więc do większości typowych drzwi. 

Panele z PVC występują w maksymalnym rozmiarze 900x2100mm. Standardowa grubość panelu wynosi 24 mm, ale można ją zwiększyć nawet do 48 mm. Panel składa się z warstwy wewnętrznej wykonanej z tworzywa ABS oraz z zewnętrznej warstwy powierzchniowej o grubości 2 mm, która jest wykonana z materiału PMMA.

Rada! Zastosowanie panelu ozdobnego może być skutecznym sposobem na poprawienie parametru izolacyjności drzwi.

Panel z PVC może także zostać wzmocniony – stosuje się wówczas tzw. „rdzeń D”, który zawiera płytę dwuwarstwową powstałą z koekstruzji (współwytłoczenia) ABS oraz PMMA. Dzięki temu panel zyskuje większą odporność na szok termiczny. To rozwiązanie jest polecane w przypadku chęci wykończenia panelu dekorem drewna.

Nadać drzwiom indywidualny styl

Ogromną zaletą paneli dekoracyjnych jest możliwość wybrania takiego rozwiązania, które będzie idealnie dopasowane zarówno do stylu budynku, jak i preferencji właścicieli.

Panele ozdobne to nie tylko okładzina, ale także szyby ornamentowe czy witrażowe oraz akcesoria, jak chociażby wrzutka na listy. Nie ma zatem najmniejszego problemu z tym, aby zrealizować nawet bardzo wyszukany projekt, pasujący do indywidualnych oczekiwań zamawiającego.

BESTSELLERY od Aikon Distribution

Przygotowaliśmy szeroka ofertę  paneli drzwiowych dostępnych w wersji PVC lub ALU, pozwoli to na wybór odpowiedniego modelu i dopasowanie go do każdego budynku. Bogactwo wariantów powstałych z kombinacji dekoracyjnych powierzchni, dopasowanych kolorów, dodatków wykończeniowych oraz zdobionego szkła umożliwia zaspokajanie najbardziej indywidulanych preferencji.

Panele drzwiowe

Zobacz wszystkie wpisy

Wejście na balkon - drzwi balkonowe czy przesuwka?

Wejście na balkon - drzwi balkonowe czy...

blog | 08.04.2024

Drzwi balkonowe umożliwiają wyjście na świeże powietrze, doświetlają pomieszczenia, a do tego są prawdziwą ozdobą wnętrza. Znajdują się zazwyczaj w salonie, a więc w samym sercu...

Zobacz więcej
Jak zdemontować roletę zewnętrzną

Jak zdemontować roletę zewnętrzną

blog | 14.03.2024

Rolety zewnętrzne to osłony, które coraz powszechniej stosowane są zarówno w domach jednorodzinnych jak i w mieszkaniach czy pomieszczeniach użyteczności publicznej np. sklepach....

Zobacz więcej
Przewodnik po stylach architektonicznych - jakie okna do wystroju urban jungle

Przewodnik po stylach architektonicznych -...

blog | 11.03.2024

Egzotyczne rośliny doniczkowe, soczyście zielone tapety i tekstylia z roślinnym lub zwierzęcym motywem, to nieodłączne elementy wystroju w stylu urban jungle. Aranżacje wnętrz...

Zobacz więcej
Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

blog | 08.02.2024

Elewacja budynku odgrywa kluczową rolę przy pierwszym spojrzeniu na dom. Dlatego też, odpowiednie dobranie stolarki okiennej do elewacji jest niebywale ważnym krokiem w procesie...

Zobacz więcej
Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

blog | 18.01.2024

Jak zawsze, z wielkim zaciekawieniem obserwujemy rynek branżowy, dlatego już dokładnie wiemy, co będzie modne w stolarce okiennej i drzwiowej w 2024 roku! Czy obecny rok przyniesie nam...

Zobacz więcej