okno drewniane jednoszybowe

Okno drewniane z jedną szybą – czy warto?

blog | 28.11.2023

Okna drewniane jednoszybowe od dawna były uznawane za symbol tradycji i estetyki. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy standardy efektywności energetycznej stają się priorytetem, warto zastanowić się, czy okna te są jeszcze wystarczające. Sprawdźmy, dlaczego okna drewniane jednoszybowe mogą być przestarzałym rozwiązaniem i czy warto rozważyć bardziej nowoczesne opcje.

Ograniczona izolacja termiczna jednoszybowych rozwiązań

Jednym z głównych problemów związanych z oknami drewnianymi jednoszybowymi jest ich ograniczona izolacja termiczna. W porównaniu do nowoczesnych okien dwu- lub trzyszybowych, modele jednoszybowe mogą być mniej skuteczne w zatrzymywaniu strat ciepła. W rezultacie, użytkownicy mogą doświadczać wzrostu rachunków za energię i utraty ciepła w chłodniejszych miesiącach.

Akustyka: Czy jednoszybowe okna drewniane są wystarczające?

Kolejnym istotnym aspektem jest izolacja akustyczna. Okna jednoszybowe mogą nie spełniać oczekiwań, zwłaszcza jeśli mieszkamy w miejscu o dużym natężeniu hałasu. Dlatego warto zastanowić się nad alternatywami, które oferują lepszą ochronę przed dźwiękami z zewnątrz.

Sprawdź okna dwuszybowe drewniane w naszej ofercie:

Ecoline

Profil skandynawski

Nowoczesne okna drewniane z podwójną i potrójną szybą: Rozwiązanie na miarę XXI wieku

Aby sprostać współczesnym oczekiwaniom, warto rozważyć okna drewniane z podwójną lub potrójną szybą. Takie rozwiązania nie tylko doskonale izolują termicznie, ale także skutecznie redukują hałas z zewnątrz. To idealna propozycja dla tych, którzy cenią tradycję, ale nie chcą rezygnować z nowoczesnych standardów komfortu.

Okno trzyszybowe drewniane w Aikon Distribution:

THERMOLINE

Okna drewniane we współczesnym budownictwie

Estetyka i ciepło naturalnego drewna

Okna drewniane wyróżniają się niepowtarzalnym, naturalnym urokiem. Współczesne projekty budynków często kładą nacisk na harmonię z otoczeniem, a drewno doskonale wpisuje się w tę filozofię. Wybierając okna drewniane, dodajesz ciepła i przytulności swojemu domowi, tworząc jednocześnie elegancki i nowoczesny design.

Efektywność energetyczna i izolacja termiczna

Tradycyjnie jednym z argumentów przeciwko oknom drewnianym była ich mniejsza efektywność energetyczna w porównaniu do aluminium czy PVC. Jednak dzięki postępowi technologii, współczesne okna drewniane wyposażone są w zaawansowane systemy izolacyjne. Dostępność modeli z podwójną i potrójną szybą sprawia, że są one równie efektywne pod względem izolacji termicznej co konkurencyjne materiały.

Jednoszybowe okno drewniane
Okno drewniane jednoszybowe ma znikomą izolację cieplną

Zrównoważone budownictwo

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, coraz więcej inwestorów i architektów decyduje się na zrównoważone rozwiązania. Drewno, jako surowiec naturalny, jest odnawialne i przyjazne dla środowiska. Okna drewniane pochodzące z odpowiedzialnych źródeł mogą więc stanowić ekologiczną alternatywę, przyczyniając się do tworzenia bardziej przyjaznych dla środowiska budynków.

Technologia a tradycja - okna z podwójną i potrójną szybą

Aby sprostać nowoczesnym wymaganiom efektywności energetycznej, okna drewniane dostępne są w różnych wariantach, w tym z podwójną i potrójną szybą. To rozwiązanie nie tylko zwiększa izolację termiczną, ale również redukuje poziom hałasu, co ma znaczenie szczególnie w gęsto zaludnionych obszarach miejskich.

Aikon Distribution: Znajdź idealne okna dopasowane do Twoich potrzeb

W Aikon Distribution, zdając sobie sprawę z potrzeb współczesnych klientów, oferujemy bogatą gamę okien drewnianych z podwójną i potrójną szybą. Dzięki temu nie musisz rezygnować z uroku drewna na rzecz efektywności energetycznej. Odkryj naszą ofertę i wybierz okna, które spełnią Twoje oczekiwania, łącząc w sobie tradycję i nowoczesność.

Mogą Cię zainteresować:

Jak zapobiegać kondensacji pary wodnej na aluminiowych ramach okiennych?

Zalety okien drewnianych

Zobacz wszystkie wpisy

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

blog | 08.02.2024

Elewacja budynku odgrywa kluczową rolę przy pierwszym spojrzeniu na dom. Dlatego też, odpowiednie dobranie stolarki okiennej do elewacji jest niebywale ważnym krokiem w procesie...

Zobacz więcej
Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

blog | 18.01.2024

Jak zawsze, z wielkim zaciekawieniem obserwujemy rynek branżowy, dlatego już dokładnie wiemy, co będzie modne w stolarce okiennej i drzwiowej w 2024 roku! Czy obecny rok przyniesie nam...

Zobacz więcej
Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu 13-1023 Peach Fuzz

Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu...

blog | 10.01.2024

W świecie designu i aranżacji wnętrz, każdy rok kończy się od gorąco oczekiwanej zapowiedzi Koloru Roku przez Pantone. Ogłoszony odcień ma być królem designu kolejnego roku. W 2024...

Zobacz więcej
Podsumowanie roku 2023

Podsumowanie roku 2023

blog | 08.01.2024

Ubiegły rok nie był łatwym okresem dla branży okienno - drzwiowej. Wciąż odczuwalne skutki konfliktu na Ukrainie, ogólnoświatowa inflacja, a następnie starcia na Bliskim Wschodzie...

Zobacz więcej
Kwadratowe okna sash - jak działają?

Kwadratowe okna sash - jak działają?

blog | 20.12.2023

Sztuka otwierania i zamykania Kiedy myślimy o oknach, zazwyczaj wyobrażamy sobie standardowe modele otwierane na boki lub do góry. Jednak kwadratowe okna sash to zupełnie inna...

Zobacz więcej