Okna z Polski. Dlaczego warto importować okna i drzwi z Polski?

Okna z Polski. Dlaczego warto importować okna i drzwi z Polski?

blog | 02.04.2021

Polska stolarka otworowa bije rekordy popularności, a polskie okna od kilkunastu lat uznawane są za dobrą i renomowaną markę i chętnie są wybierane przez mieszkańców całej Europy. Ale okna to nie wszystko. Rynek pozostałego asortymentu stolarki otworowej w Polsce w ostatnich latach bardzo się rozwinął i dzisiaj w ofercie polskich firm eksportujących produkty do krajów europejskich są także drzwi, drzwi garażowe, żaluzje fasadowe, rolety, moskitiery i ogrodzenia posesyjne.

Polska jako jeden z największych eksporterów stolarki otworowej w Europie

Od wielu lat dynamika eksportu polskich okien i drzwi ma trend wzrostowy i nawet szalejąca pandemia Covid-19 go nie zmieniła. W 2020 r. Polska była jedynym dystrybutorem stolarki otworowej ze wzrostem. Polscy producenci sprzedali na rynkach zagranicznych ponad 12,5 mln okien i drzwi, a wartość eksportu okien i drzwi wyniosła 2,38 mld Euro i była o prawie 4,5 proc. wyższa niż w 2019 r. (dane GUS). Analitycy szacują, że eksport polskiej stolarki otworowej w 2021 r. ma także wzrosnąć.

Polish windowsŹródło: Centrum Analiz Branżowych

Polska stolarka otworowa trafia przede wszystkim do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Belgii, Holandii i do Czech, ale sięga także dalej poza granice Unii Europejskiej. Polskie okna spotkać można w krajach Afryki Północnej, Ameryki Północnej, a także w krajach Bliskiego Wschodu.

Najlepsze okna w Europie

Jak to możliwe, że polskie okna to produkty klasy premium w konkurencyjnej cenie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  1. Produkcja polskich okien jest zlokalizowana na terytorium jednego kraju, gdzie korzysta się z surowców lokalnych producentów. Jedynie niektóre komponenty do produkcji okien są sprowadzane z Niemiec, czy z Wielkiej Brytanii. Dostawy tych elementów są zawsze terminowe i nie wpływają na rozciągnięcie czasu produkcji.
  2. Polska posiada nowoczesny park maszynowy i wysokie zaplecze technologiczne, co wpływa w zdecydowany sposób na jakość produktów i optymalizację procesu produkcji.
  3. Polscy pracownicy są wysoce wykwalifikowani i stale podnoszą swoje kompetencje, przy czym koszty pracy w Polsce na tle Europy Zachodniej są ciągle nieco niższe, co zwiększa konkurencyjność Polski na rynku międzynarodowym.
  4. Oferta polskich producentów jest dostosowana do potrzeb rynku europejskiego, stąd bez problemu zamówić można okna o profilu Aluplast, Veka, Salamander, Schüco, Aliplast, czy też Sash, Casement czy Monoblock.

Polish windowsOkna sash

Jakie okna z Polski?

Polscy producenci są w stanie dostarczyć każdy rodzaj okien, niezależnie od rynku i destynacji. Znamy się na oknach angielskich, francuskich, holenderskich i doskonale czujemy się w produkcji okien skandynawskich. Na szeroką skalę produkujemy okna PCV, aluminiowe i drewniane. Dbamy przy tym o nowoczesne rozwiązania, design i dopasowanie do preferencji nawet najbardziej wymagającego klienta.

Zobacz nasze okna:

Okna PCV

okna aluminiowe

okna drewniane

Produkujemy okna do domów prywatnych, w tym do obiektów objętych nadzorem konserwatora zabytków, a także do firm, biurowców, magazynów i hal produkcyjnych.

Zobacz także:

Okna aluminiowe do projektów komercyjnych i prywatnych

Aikon Distribution. Cały asortyment w jednym miejscu

Oferta Aikon Distribution jest dopasowana do potrzeb klientów z całej Europy i stale się poszerza. Znajdziesz u nas okna, drzwi, bramy garażowe, ogrodzenia posesyjne, rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe i moskitiery. Dysponujemy także najnowszymi rozwiązaniami dotyczącymi szyb ornamentowych i szklanych balustrad.

Pilish windowsOkna PCV, aluminiowe i drewniane

Przy zamówieniu w Aikon Distribution otrzymasz:

Obsługę klienta zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Jesteśmy blisko klientów i odpowiadamy na ich oczekiwania. Doradzamy klientom indywidualnym, inwestorom, deweloperom, architektom i projektantom. Naszą największą rekomendacją jest ich zadowolenie.

Zobacz jak pracujemy w Aikon Distribution:

Dlaczego warto zamówić okna z Polski?

Od wielu lat Polska postrzegana jest jako dostawca produktów z górnej półki pod względem jakości w korzystnej cenie. Wynika to z tańszych komponentów do produkcji na polskim rynku lokalnym oraz z optymalizacji produkcji poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii i najnowszego parku maszyn.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem polskiej stolarki otworowej, skonsultuj się z naszym handlowcem i uzyskaj szybką wycenę okien i drzwi dla Twojego projektu.  

Zobacz wszystkie wpisy

Rośnie eksport polskich okien i drzwi do Kanady

Rośnie eksport polskich okien i drzwi do Kanady

blog | 25.09.2023

Polscy producenci i dystrybutorzy okien i drzwi od lat wprowadzają swoje towary na rynki zagraniczne. Choć Polska należy do światowej czołówki eksporterów stolarki otworowej , a jej...

Zobacz więcej
Okna trójkątne i trapezowe

Okna trójkątne i trapezowe

blog | 18.09.2023

Okna trójkątne i trapezowe to bardzo efektowny element nowoczesnych domów . Forma okien trapezowych i trójkątnych umożliwia zastosowanie ich na całej ścianie szczytowej domu, bardzo...

Zobacz więcej
Wymogi dotyczące okien drewnianych we Francji

Wymogi dotyczące okien drewnianych we Francji

blog | 28.08.2023

Francja jest krajem o bogatej historii i kulturze, której wpływy można odnaleźć w architekturze, sztuce, a nawet w wyborze materiałów budowlanych. Okna drewniane, stanowiące istotny...

Zobacz więcej
Przewodnik po stylach architektonicznych - jakie okno do wnętrz loftowych?

Przewodnik po stylach architektonicznych -...

blog | 14.08.2023

Wnętrza loftowe , z charakterystycznymi cechami przemysłowego designu, cieszą się coraz większą popularnością w dzisiejszych czasach. Surowe, otwarte przestrzenie, duże okna, sufit z...

Zobacz więcej
Bądźmy EKO. Wybierajmy okna energooszczędne

Bądźmy EKO. Wybierajmy okna energooszczędne

blog | 03.08.2023

Okna energooszczędne niwelują utratę ciepła, generują oszczędności, gwarantują komfort w zimowe dni. Jak działają, z czego się składają i czym różnią się od okien...

Zobacz więcej