Okna Aluplast ID 4000 renowacja

Okna Aluplast do renowacji

blog | 17.11.2022

Wymiana starych lub zniszczonych okien często przysparza wielu stresów. Usuwanie okien i ościeżnic w wieloletnich konstrukcjach grozi bowiem uszkodzeniem elewacji budynków oraz pękaniem ścian. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie okien renowacyjnych Aluplast, których montaż nie wiąże się z wyrywaniem ościeżnic. Czym są okna renowacyjne, jakie są ich zalety i jak wygląda ich montaż? Odpowiedź na te pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Efektowna renowacja bez uszkodzeń elewacji

Czym są okna renowacyjne Aluplast?

Okno PCV Aluplast z ramą renowacyjną pozwala na montaż nowego okna bez konieczności demontażu starych ościeżnic. Rozwiązanie to polega na wykorzystaniu specjalnych ram renowacyjnych, wyposażonych w profile maskujące, które w całości zakrywają starą ościeżnicę, jednocześnie łącząc ją z nowym oknem. Taka obudowa zapewnia estetyczny wygląd całej konstrukcji, gdyż zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej stanowi eleganckie wykończenie okna.

Co ważne, montaż takiego okna renowacyjnego pozwala uniknąć uszkodzenia elewacji  budynku, przyspiesza czas wymiany okien i eliminuje część prac wykończeniowych.

Sprytny zabieg renowacji

Montaż okien Aluplast do renowacji

Okna renowacyjne Aluplast z charakterystyczną “płetwą” od strony wewnętrznej, służą głównie do wymiany starego okna na nowe. Podczas takiej wymiany demontuje się skrzydła, słupki stałe oraz okucia bez wyrywania starych ościeżnic. Montując nową ramę renowacyjną zakrywamy starą ościeżnicę, gdzie od wewnątrz pomieszczenia charakterystyczna "płetwa" ramy tworzy licującą z wewnętrznym murem elegancką opaskę. Stronę zewnętrzną maskujemy odpowiednim kątownikiem który występuje w wielu rozmiarach.


Okna Aluplast IDEAL 4000 RENOWACJA 40

Zalety okien renowacyjnych Aluplast

Szybki i łatwy montaż

Stosując okna renowacyjne, nie tylko unikamy demontażu starych ościeżnic, ale oszczędzamy również mnóstwo czasu na późniejsze wykończenie okna. Montaż takiego okna odbywa się bowiem bez obróbki tynkarskiej zewnętrznej i wewnętrznej co pozwala wykonać go szybko i bez nadmiernego zabrudzenia pomieszczenia.

Bezpieczeństwo podczas mocowania

Łatwy montaż zapewnia także zachowanie estetycznego wyglądu elewacji – stare budownictwo jest w większym stopniu narażone na uszkodzenia podczas wiercenia i wyrywania okien. System okien z renowacją jest więc szczególnie polecany podczas renowacji budynków zabytkowych.

Elegancka i nowoczesna stylistyka

Zastosowanie systemów renowacyjnych gwarantuje wyjątkowo atrakcyjną prezencję całego budynku. Zapewniają to profile maskujące, stanowiące niebywale estetyczne wykończenie. Dodatkowo z łatwością dopasujemy okno do stylistyki remontowanego gmachu, gdyż profile renowacyjne dostępne są w wielu kolorach oraz wzorach.

Bardzo dobra izolacja oraz wentylacja pomieszczeń

Okna renowacyjne bardzo dobrze spełniają wszystkie swoje najważniejsze funkcje tzn. zapewniają doskonałą izolację zimą, dzięki której zmniejszamy rachunki za ogrzewanie, a także gwarantują dobrą wentylację w okresie wiosenno-letnim.

Zobacz jak zamówić okna Aluplast do renowacji w Aikon Distribution:

Okna Aluplast do renowacji

IDEAL 4000 RENOWACJA oraz IDEAL 5000 RENOWACJA to okna ALUPLAST najlepszej klasy, przeznaczone do prostej i efektownej renowacji, bez hałasu, uszkodzeń i demontowania starych ram. Wyróżniają się znakomitymi właściwościami technicznymi, są produkowane dokładnie według wymagań klienta i oferują wiele konfiguracji. Ponadto są niezwykle proste w utrzymaniu i posiadają bardzo atrakcyjny stosunek ceny do jakości.

IDEAL 4000 RENOWACJA występuje w dwóch wysokościach renowacji tj. 40 mm oraz 65 mm.  Okna te charakteryzują się niską ramą, dzięki czemu zapewniają właściwe doświetlenie wnętrza.

Zobacz profil:

IDEAL ALUPLAST RENOWACJA 40

IDEAL ALUPLAST RENOWACJA 65

Okna IDEAL 5000 RENOWACJA to profil o takiej samej głębokości jak IDEAL 4000, ale o wyższym profilu skrzydła oraz ramy. Dodatkowo wzbogacony jest o uszczelkę dzięki czemu osiąga lepsze parametry UW.

IDEAL 5000 RENOWACJA również występuje w dwóch wysokościach renowacji 40 mm oraz 65 mm.

Zobacz profil IDEAL 5000 RENOWACJA:

IDEAL 5000 RENOWACJA

Przeczytaj również:

Jak prawidłowo uszczelnić okna

Jak czyścić okna PCV?

Zobacz wszystkie wpisy

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

blog | 08.02.2024

Elewacja budynku odgrywa kluczową rolę przy pierwszym spojrzeniu na dom. Dlatego też, odpowiednie dobranie stolarki okiennej do elewacji jest niebywale ważnym krokiem w procesie...

Zobacz więcej
Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

blog | 18.01.2024

Jak zawsze, z wielkim zaciekawieniem obserwujemy rynek branżowy, dlatego już dokładnie wiemy, co będzie modne w stolarce okiennej i drzwiowej w 2024 roku! Czy obecny rok przyniesie nam...

Zobacz więcej
Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu 13-1023 Peach Fuzz

Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu...

blog | 10.01.2024

W świecie designu i aranżacji wnętrz, każdy rok kończy się od gorąco oczekiwanej zapowiedzi Koloru Roku przez Pantone. Ogłoszony odcień ma być królem designu kolejnego roku. W 2024...

Zobacz więcej
Podsumowanie roku 2023

Podsumowanie roku 2023

blog | 08.01.2024

Ubiegły rok nie był łatwym okresem dla branży okienno - drzwiowej. Wciąż odczuwalne skutki konfliktu na Ukrainie, ogólnoświatowa inflacja, a następnie starcia na Bliskim Wschodzie...

Zobacz więcej
Kwadratowe okna sash - jak działają?

Kwadratowe okna sash - jak działają?

blog | 20.12.2023

Sztuka otwierania i zamykania Kiedy myślimy o oknach, zazwyczaj wyobrażamy sobie standardowe modele otwierane na boki lub do góry. Jednak kwadratowe okna sash to zupełnie inna...

Zobacz więcej