Okna Aluplast ID 4000 renowacja

Okna Aluplast do renowacji

blog | 17.11.2022

Wymiana starych lub zniszczonych okien często przysparza wielu stresów. Usuwanie okien i ościeżnic w wieloletnich konstrukcjach grozi bowiem uszkodzeniem elewacji budynków oraz pękaniem ścian. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie okien renowacyjnych Aluplast, których montaż nie wiąże się z wyrywaniem ościeżnic. Czym są okna renowacyjne, jakie są ich zalety i jak wygląda ich montaż? Odpowiedź na te pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Efektowna renowacja bez uszkodzeń elewacji

Czym są okna renowacyjne Aluplast?

Okno PCV Aluplast z ramą renowacyjną pozwala na montaż nowego okna bez konieczności demontażu starych ościeżnic. Rozwiązanie to polega na wykorzystaniu specjalnych ram renowacyjnych, wyposażonych w profile maskujące, które w całości zakrywają starą ościeżnicę, jednocześnie łącząc ją z nowym oknem. Taka obudowa zapewnia estetyczny wygląd całej konstrukcji, gdyż zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej stanowi eleganckie wykończenie okna.

Co ważne, montaż takiego okna renowacyjnego pozwala uniknąć uszkodzenia elewacji  budynku, przyspiesza czas wymiany okien i eliminuje część prac wykończeniowych.

Sprytny zabieg renowacji

Montaż okien Aluplast do renowacji

Okna renowacyjne Aluplast z charakterystyczną “płetwą” od strony wewnętrznej, służą głównie do wymiany starego okna na nowe. Podczas takiej wymiany demontuje się skrzydła, słupki stałe oraz okucia bez wyrywania starych ościeżnic. Montując nową ramę renowacyjną zakrywamy starą ościeżnicę, gdzie od wewnątrz pomieszczenia charakterystyczna "płetwa" ramy tworzy licującą z wewnętrznym murem elegancką opaskę. Stronę zewnętrzną maskujemy odpowiednim kątownikiem który występuje w wielu rozmiarach.


Okna Aluplast IDEAL 4000 RENOWACJA 40

Zalety okien renowacyjnych Aluplast

Szybki i łatwy montaż

Stosując okna renowacyjne, nie tylko unikamy demontażu starych ościeżnic, ale oszczędzamy również mnóstwo czasu na późniejsze wykończenie okna. Montaż takiego okna odbywa się bowiem bez obróbki tynkarskiej zewnętrznej i wewnętrznej co pozwala wykonać go szybko i bez nadmiernego zabrudzenia pomieszczenia.

Bezpieczeństwo podczas mocowania

Łatwy montaż zapewnia także zachowanie estetycznego wyglądu elewacji – stare budownictwo jest w większym stopniu narażone na uszkodzenia podczas wiercenia i wyrywania okien. System okien z renowacją jest więc szczególnie polecany podczas renowacji budynków zabytkowych.

Elegancka i nowoczesna stylistyka

Zastosowanie systemów renowacyjnych gwarantuje wyjątkowo atrakcyjną prezencję całego budynku. Zapewniają to profile maskujące, stanowiące niebywale estetyczne wykończenie. Dodatkowo z łatwością dopasujemy okno do stylistyki remontowanego gmachu, gdyż profile renowacyjne dostępne są w wielu kolorach oraz wzorach.

Bardzo dobra izolacja oraz wentylacja pomieszczeń

Okna renowacyjne bardzo dobrze spełniają wszystkie swoje najważniejsze funkcje tzn. zapewniają doskonałą izolację zimą, dzięki której zmniejszamy rachunki za ogrzewanie, a także gwarantują dobrą wentylację w okresie wiosenno-letnim.

Zobacz jak zamówić okna Aluplast do renowacji w Aikon Distribution:

Okna Aluplast do renowacji

IDEAL 4000 RENOWACJA oraz IDEAL 5000 RENOWACJA to okna ALUPLAST najlepszej klasy, przeznaczone do prostej i efektownej renowacji, bez hałasu, uszkodzeń i demontowania starych ram. Wyróżniają się znakomitymi właściwościami technicznymi, są produkowane dokładnie według wymagań klienta i oferują wiele konfiguracji. Ponadto są niezwykle proste w utrzymaniu i posiadają bardzo atrakcyjny stosunek ceny do jakości.

IDEAL 4000 RENOWACJA występuje w dwóch wysokościach renowacji tj. 40 mm oraz 65 mm.  Okna te charakteryzują się niską ramą, dzięki czemu zapewniają właściwe doświetlenie wnętrza.

Zobacz profil:

IDEAL ALUPLAST RENOWACJA 40

IDEAL ALUPLAST RENOWACJA 65

Okna IDEAL 5000 RENOWACJA to profil o takiej samej głębokości jak IDEAL 4000, ale o wyższym profilu skrzydła oraz ramy. Dodatkowo wzbogacony jest o uszczelkę dzięki czemu osiąga lepsze parametry UW.

IDEAL 5000 RENOWACJA również występuje w dwóch wysokościach renowacji 40 mm oraz 65 mm.

Zobacz profil IDEAL 5000 RENOWACJA:

IDEAL 5000 RENOWACJA

Przeczytaj również:

Jak prawidłowo uszczelnić okna

Jak czyścić okna PCV?

Zobacz wszystkie wpisy

Wybieramy okna do kuchni - 5 wskazówek

Wybieramy okna do kuchni - 5 wskazówek

blog | 13.03.2023

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń, które ze względu na panujące w niej specyficzne warunki, powinno być zaprojektowane ze szczególną starannością. W pomieszczeniu tym nie tylko...

Zobacz wszystkie wpisy
Okna drewniano - aluminiowe: trwałość i elegancja

Okna drewniano - aluminiowe: trwałość i...

blog | 07.03.2023

Okna drewniano - aluminiowe to połączenie szlachetnego drewna z trwałym aluminium.   Efektem takiej kombinacji jest niezwykle wytrzymała stolarka o zdecydowanym i nowoczesnym...

Zobacz wszystkie wpisy
Przewodnik po stylach architektonicznych – okna do wystroju skandynawskiego

Przewodnik po stylach architektonicznych –...

blog | 07.03.2023

Wnętrze doskonale urządzone to takie, gdzie starannie jest dobrany każdy element pomieszczenia. I nie chodzi tylko o meble, kolory ścian czy dekorację – ale także o dobrze...

Zobacz wszystkie wpisy
Okna aluminiowe i drzwi przesuwne z wąskimi profilami

Okna aluminiowe i drzwi przesuwne z wąskimi...

blog | 02.03.2023

Wielkoformatowe okna z wąskimi profilami to coraz częściej wybierane przeszklenia dla realizacji, których inspiracją jest minimalizm. Jak ważnym dla tego jak wyglądać będzie nasze...

Zobacz wszystkie wpisy
Jakie powinno być okno do piwnicy?

Jakie powinno być okno do piwnicy?

blog | 14.02.2023

Piwnica to wnętrze niewątpliwie potrzebne. Najczęściej kojarzy się z chłodnym i ciemnym pomieszczeniem – choć wcale takim być nie musi. Wystarczy, że odpowiednio zostanie do niej...

Zobacz wszystkie wpisy