Jak czyścić moskitierę przesuwną? Praktyczny poradnik.

Jak czyścić moskitierę przesuwną? Praktyczny poradnik.

blog | 01.07.2024

Czysta i zadbana moskitiera przesuwna to nie tylko kwestia estetyki ale również zdrowia, a także skuteczności jej działania. Regularne czyszczenie moskitiery pozwala na jej długotrwałe użytkowanie oraz zapewnia ochronę przed insektami. W tym artykule przedstawimy krok po kroku jak prawidłowo czyścić moskitierę przesuwną.

Jak czyścić moskitierę przesuwną?

Krok 1. Przygotowanie do czyszczenia

Przed przystąpieniem do czyszczenia moskitiery przesuwnej przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia i środki czystości. 

Będziesz potrzebować:

  • delikatnej szczotki, pędzla z miękkim włosiem lub odkurzacza z miękką końcówką i kontrolą mocy,
    • letniej wody z mydłem lub delikatnym detergentem,
    • miękkiej ściereczki lub gąbki,
    • suchej  ściereczki.

Krok 2. Zdejmowanie moskitiery

Większość moskitier przesuwnych można łatwo zdjąć. Zazwyczaj wystarczy przesunąć moskitierę do skrajnej pozycji i delikatnie unieść aby wysunęła się z prowadnic.
Zrób to ostrożnie, aby nie uszkodzić ramy ani samej siatki.

Krok 3. Usuwanie luźnych zabrudzeń

Za pomocą delikatnej szczotki, pędzla czy odkurzacza z miękką końcówką usuń z powierzchni siatki kurz, brud, martwe owady i inne zanieczyszczenia. Pamiętaj aby czyścić delikatnie, tak żeby nie uszkodzić moskitiery. Jeśli oczyszczasz siatkę odkurzaczem, pamiętaj o zmniejszeniu mocy ssania.

Krok 4. Mycie moskitiery

Przygotuj w misce roztwór letniej wody z mydłem lub delikatnym detergentem. Namocz miękką ściereczkę lub gąbkę w przygotowanym roztworze i delikatnie przetrzyj moskitierę z obu stron. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek detergentu innego niż np.: szare mydło czy płyn do mycia naczyń warto upewnić się, czy nie jest zbyt silny. Może rozpuścić nitki, spowodować odbarwienia czy inne skazy.

Czyszcząc moskitierę nie można przesadzać z naciskiem na siatkę, ponieważ ta może się odkształcić a nawet uszkodzić.

Krok 5. Spłukiwanie i suszenie

Po umyciu moskitiery, spłucz ją czystą wodą aby usunąć resztki detergentu. Możesz użyć węża ogrodowego lub prysznica. Następnie osusz moskitierę suchą ściereczką. Upewnij się, że moskitiera jest całkowicie sucha przed ponownym zamontowaniem.


spłukiwanie moskitiery

Krok 6. Montaż moskitiery

Gdy moskitiera jest już sucha, zamontuj ją ponownie na swoim miejscu. Upewnij się, że jest dobrze osadzona w prowadnicach i działa płynnie.

Systematyczność w czyszczeniu moskitier  to klucz do skutecznej pielęgnacji!

Do częstszej pielęgnacji używaj odkurzacza z regulowaną mocą lub miękkiej szczotki. Delikatnie usuwaj zabrudzenia z powierzchni moskitiery, odkurzając ją z obu stron, jeśli to możliwe. Pamiętaj, aby zawsze czyścić moskitierę od góry do dołu.

Im częściej je czyścisz, tym rzadziej będziesz musiał je całkowicie demontować do gruntownego mycia. Wprowadź czyszczenie moskitier do swojej codziennej rutyny, aby zachować ich świeży wygląd na dłużej.

Moskitiery przesuwne w Aikon Distribution

W ofercie Aikon Distribution znajdziesz szeroki wybór moskitier, w tym moskitiery przesuwne, które dopasujemy do Twojego okna.

Zobacz naszą ofertę moskitier przesuwnych:

MOSKITIERY PRZESUWNE

Może Cię także zainteresować:

Letnia oferta: Żaluzje Fasadowe, Moskitiery i Szyby Przeciwsłoneczne!

Nie wiesz jaką moskitierę wybrać do Twojego domu? Zapytaj naszego eksperta.

Zobacz wszystkie wpisy

Z jakiego drewna produkowane są drzwi drewniane?

Z jakiego drewna produkowane są drzwi drewniane?

blog | 05.07.2024

Drzwi drewniane od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wybór odpowiedniego materiału do ich produkcji ma kluczowe znaczenie dla ich trwałości, wyglądu oraz funkcjonalności....

Zobacz więcej
Smukła linia, czyli okna z wąskim słupkiem

Smukła linia, czyli okna z wąskim słupkiem

blog | 04.07.2024

Otwarta przestrzeń, budownictwo bez barier, połączenie domu z krajobrazem, który go otacza - to cechy współczesnych projektów architektonicznych. Duża przestrzeń wymaga jednak...

Zobacz więcej
5 sposobów na jasne wnętrza - duże okna i drzwi

5 sposobów na jasne wnętrza - duże okna i drzwi

blog | 27.06.2024

Wnętrza pełne światła, przestrzeni i nowoczesnego designu są marzeniem wielu osób. Jednym z kluczowych elementów, które mogą pomóc w osiągnięciu tego efektu, są duże okna i...

Zobacz więcej
Czy sztuczna inteligencja zaprojektuje okna w Twoim domu?

Czy sztuczna inteligencja zaprojektuje okna w...

blog | 20.06.2024

Sztuczna inteligencja wywołuje ciekawość i rozważania nad przyszłością wielu aspektów naszego życia. I trudno się dziwić, bowiem technologie i narzędzia bazujące na sztucznej...

Zobacz więcej