Inteligentne i ekologiczne rozwiązania w Twoim domu

Inteligentne i ekologiczne rozwiązania w Twoim domu

blog | 15.07.2022

Mądre i odpowiedzialne wykorzystywanie naturalnych zasobów i świadomość dbania o środowisko jest coraz większa. Budując, remontując i wyposażając swój dom można zaplanować go tak, by jak najbardziej był ekologiczny. Budynki, które korzystają ze smart urządzeń to energooszczędność. Wybór tych rozwiązań to korzyści dla naszej planety i dla samych użytkujących. Jakie inteligentne i ekologiczne rozwiązania możesz zastosować w Twoim domu? Sprawdźmy.

Doskonałe połączenie – dom inteligentny i ekologiczny

Dom to znacznie więcej niż tylko dach i cztery ściany. Twój dom to przestrzeń dla Ciebie, Twojej rodziny, która ma być bezpieczna i wygodna. Miejsce, które ma być strefą relaksu, odpoczynku, spędzania czasu z bliskimi. Ono może wznieść się na jeszcze wyższy poziom komfortu dzięki inteligentnym rozwiązaniom.

Dom inteligentny wykonuje określone zadania za nas. Połączenie rozwiązań sprawia, że można sterować wieloma produktami za pomocą internetu i aplikacji. Takie domy posiadają zdalnie sterowane rolety, bramy, drzwi, żaluzje, a nawet sterowanie ogrzewaniem.

To ułatwienie codziennych obowiązków, co pozwala na zyskanie wolnego czasu, niezwykle cennego w dzisiejszych czasach.  Jednak wygoda i wolny czas to nie jedyne powody, dla których warto zainwestować w inteligentne rozwiązania. Domowa automatyka to pomoc w optymalizacji zużycia energii. To sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a także ochronę środowiska naturalnego.

inteligentne rozwiazania
Inteligentne rozwiązania to wygodne sterowanie produktami za pomocą aplikacji i Internetu

Inteligentny dom to ekologiczny dom

Połączenie bezpieczeństwa, komfortu, funkcjonalności, oszczędności i ekologicznych rozwiązań to definicja inteligentnego domu. Decyzja o wyborze smart systemów automatyki domowej jest dokonywana przez coraz więcej osób.

Przeczytaj:

Smart Home- wygodny, komfortowy i bezpieczny

Smart home to obniżenie rachunków za prąd i ogrzewanie, to dbałość o naturalne zasoby. W imię dbałości o naturę można, m.in.:
- zaprogramować oświetlenie w domu, tak by włączało się tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba
- korzystać z funkcji geolokalizacji w termostacie, by w czasie nieobecności w domu obniżał temperaturę, a podnosił do wysokości komfortowej gdy wracamy do domu
- zaprogramować żaluzje i rolety tak, by otwierały się lub zamykały w zależności od panującej temperatury w domu
- zaprogramować bramę garażową w taki sposób, by rozczytywała lokalizację samochodu i otwierała się wtedy, gdy zbliżasz się do domu.

Takie rolety, żaluzje i bramy garażowe można znaleźć w ofercie Aikon Distribution:

ROLETY ZEWNĘTRZNE

ŻALUZJE FASADOWE

BRAMY GARAŻOWE

Żaluzje fasadowe, rolety zewnętrzne oraz ich systemy sterowania to połączenie elegancji, wygody i praktyczności. I powtarzać będziemy to wielokrotnie - to metoda na oszczędność energii, a jednocześnie sposób na odciążenie środowiska naturalnego.

Pomieszczenia, w których dokonano instalacji żaluzji czy rolet z napędem zyskują wyjątkowy klimat. Dostosowując automatyczne zsuwanie i rozsuwanie tych produktów chronimy swoją prywatność. Wykorzystanie czujników słonecznych to dostosowanie rolet i żaluzji zgodnie z warunkami atmosferycznymi. Gdy poziom nasłonecznienia będzie niższy niż ustawiona wartość progowa, to osłony otworzą się, by do wnętrza dostawało się więcej światła dziennego i odwrotnie. To pozwala na utrzymanie stałej temperatury w domu i wpuszczenie naturalnego oświetlenia.

Poznaj sposoby sterowania żaluzjami,  roletami i bramami garażowymi:

Sterowanie żaluzjami zewnętrznymi

Sterowanie roletami zewnętrznymi

Automatyka bram garażowych

Automatyka bram garażowych to ogromne udogodnienie, z którego coraz chętniej korzystają inwestorzy. Najważniejszym argumentem przemawiającym za automatem jest oczywiście wygoda, ale trzeba również pamiętać o bezpieczeństwie.

Więcej o bramach garażowych przeczytasz w naszym poradniku:

Jaką wybrać bramę garażową? Segmentową? Roletową? Uchylną?

Urządzenia smart, automatyka domowa, nowoczesne technologie nie są tylko modnym trendem. To coraz popularniejszy styl życia, który pozwala na oszczędność czasu i energii. Automatyzowanie codziennych czynności jest coraz łatwiejsze, zarówno gdy jesteś w domu ale i w czasie nieobecności w nim.

Może Cię zainteresować:

3 powody dla których warto wybrać bramę segmentową

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe? Co wybrać?

Jesteśmy EKO!

Zobacz wszystkie wpisy

Jak regulować okna Aluplast?

Jak regulować okna Aluplast?

blog | 19.09.2022

Profile Aluplast to najczęściej kupowana marka wśród stolarki okiennej. Na rynku istnieje od ponad 20 lat i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm okiennych. Systemy...

Zobacz wszystkie wpisy
Okna z Polski – rośnie zapotrzebowanie!

Okna z Polski – rośnie zapotrzebowanie!

blog | 13.09.2022

Polskie okna są doceniane na całym świecie. Prowadzone bieżące statystyki ekonomiczne tylko potwierdzają, że Polska w światowym eksporcie stolarki otworowej jest liderem....

Zobacz wszystkie wpisy
Jak zamontować bramę garażową roletową?

Jak zamontować bramę garażową roletową?

blog | 08.09.2022

Bramy roletowe to bardzo popularne rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach garażowych. Cenione są za swoją funkcjonalność i estetykę, bezpieczeństwo oraz jakość wykonania . Są...

Zobacz wszystkie wpisy
Okna PVC vs uPVC

Okna PVC vs uPVC

blog | 18.08.2022

Chyba każdy z nas słyszał o oknach z PVC. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów, którzy szukają okien dobrej jakości za rozsądną cenę. A może...

Zobacz wszystkie wpisy
Nowoczesne okna i drzwi panoramiczne

Nowoczesne okna i drzwi panoramiczne

blog | 17.08.2022

Okna i drzwi panoramiczne to znak rozpoznawczy nowoczesnego budownictwa. W ostatnich latach można zaobserwować ich rosnącą popularność, a architekci zaczęli mocno doceniać i...

Zobacz wszystkie wpisy