drzwi drewniane zewnętrzna

Drewniane drzwi panelowe

blog | 05.01.2023

Drewniane drzwi panelowe to jeden z rodzajów drewnianych skrzydeł drzwiowych. Drewniane drzwi, podobnie jak okna lub inne elementy widoczne z zewnątrz, to wizytówka naszego domu. By nie została zaburzona jego estetyka, powinny nawiązywać kolorem i stylem do charakteru budynku. Do nas należy decyzja, czy chcemy, by skrzydło było spójne kolorystycznie ze ścianami, czy też było w odcieniu kontrastującym z nimi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by było dopasowane do stylistyki pokrycia dachowego.  Jaka jest budowa drzwi drewnianych panelowych? Do jakich pomieszczeń się nadają?

Konstrukcja drewnianych drzwi panelowych

Drzwi panelowe to konstrukcje, które służą do projektowania drzwi wewnętrznych i wejściowych. Konstrukcja taka składa się z ramy i panelu. Takie produkty są często stosowane w domach, mieszkaniach, pomieszczeniach biurowych.
Drzwi panelowe wzięły swoją nazwę za sprawą obecności panelu w konstrukcji. Dzięki panelom stworzone skrzydła drzwiowe wyróżniają się oryginalnością i stylowym wyglądem. Konstrukcja wszystkich drzwi drewnianych panelowych ma podobne składowe. Podstawą jest rama, która wykonana jest z litego drewna. Po wewnętrznej stronie ramy znajdują się specjalne rowki, które służą do mocowania panelu. Mocowanie musi być wykonane ze specjalną starannością, ponieważ nadaje ono sztywności i wytrzymałości skrzydłom drzwi. W niektórych modelach drzwi panelowe są mocowane za pomocą ozdobnych żłobień czy dodatkowych listw.

Materiał, z którego wykonane są drzwi drewniane panelowe decyduje o ich niezawodności, trwałości i finalnie koszcie produktu. Drewniane drzwi wykonywane są najczęściej z drewna meranti, dębu lub sosny. Choć różnią się między sobą m.in. kolorem czy twardością to są wyborem na lata, który gwarantuje świetną jakość.

Zobacz naszą ofertę drzwi drewnianych wejściowych:

DREWNIANE DRZWI WEJŚCIOWE

Gdzie stosować drewniane drzwi panelowe?

Drewniane drzwi panelowe w zależności od wykonania będą służyły jako drzwi zewnętrzne tj. wejściowe ale także jako drzwi wewnętrzne oddzielające pomieszczenia.

W przypadku drzwi wewnątrz pomieszczeń wykorzystuje się do stworzenia konstrukcji cienki materiał – tj wkładki z drewnianej sklejki czy cienkiej płyty MDF. Drewniane drzwi panelowe zewnętrzne są wykonywane z trwałego drewna, a producenci przy ich produkcji dbają o wszelkie walory ich izolacji cieplnej i akustycznej. Drzwi panelowe drewniane zewnętrzne wytrzymują duże obciążenia mechaniczne oraz odporne są na warunki atmosferyczne. W Aikon Distribution wykonujemy drzwi drewniane zewnętrzne.


katalog drzwi drewnianych
Katalog drzwi drewnianych Aikon Distribution

Zobacz katalog drzwi drewnianych:

Zupełna nowość w Aikon Distribution! Katalog drzwi drewnianych!

Drewniane drzwi panelowe – kolorystyka

Drewniane drzwi panelowe można wybarwić na wiele kolorów lakierami, dzięki którym zachowamy naturalny wygląd drewna i jego usłojenie. Można także pokryć drewno farbami kryjącymi. W zależności od preferencji klienta, jesteśmy w stanie dostarczyć drewniane okna i drzwi w dowolnym kolorze  spośród bogatej gamy kolorów RAL.

Zobacz kolorystykę drewna w Aikon Distribution:

kolorystyka drewna

Jak dbać o drewniane drzwi panelowe?

Każde drzwi zachowują trwałość przez lata i będą utrzymywać swój wygląd jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Regularne czyszczenie, konserwacja i szczególna dbałość o produkt to klucz do sukcesu.

Więcej o pielęgnacji drzwi drewnianych przeczytasz w naszych artykułach blogowych:

Jak czyścić drewniane drzwi?

Jaki lakier do drzwi drewnianych?

Jaki kolor drzwi drewnianych?

Zobacz wszystkie wpisy

Nowy rok, nowe okna? Wymiana czy renowacja?

Nowy rok, nowe okna? Wymiana czy renowacja?

blog | 30.01.2023

Rozpoczęcie nowego roku dostarcza nam zazwyczaj dużo energii i zapału do wprowadzania w swoje życie zmian i postanowień. Wiążę się to także z poprawianiem wyglądu naszych domów i...

Zobacz wszystkie wpisy
Co nas czeka na rynku okiennym w 2023 roku?

Co nas czeka na rynku okiennym w 2023 roku?

blog | 13.01.2023

Rok 2022 z całą pewnością nie był najłatwiejszy dla branży okienno - drzwiowej. Końcówka pandemii, konflikt zbrojny między Ukrainą a Rosją i w konsekwencji bardzo dynamiczny wzrost...

Zobacz wszystkie wpisy
Anglicy inwestują w nieruchomości we Francji

Anglicy inwestują w nieruchomości we Francji

blog | 04.01.2023

Coraz więcej osób zamieszkałych w Wielkiej Brytanii zamawia stolarkę otworową do swoich posiadłości wybudowanych na terenach należących do Republiki Francuskiej. Oznacza to, że coraz...

Zobacz wszystkie wpisy
Okna Aluplast – doświadczenie i innowacyjność

Okna Aluplast – doświadczenie i innowacyjność

blog | 09.12.2022

Aluplast sp. z o.o. to jeden z największych dostawców systemów okienno - drzwiowych z PCV. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1982 roku w Niemczech. Dzisiaj jest już firmą...

Zobacz wszystkie wpisy