dom położony we Francji

Anglicy inwestują w nieruchomości we Francji

blog | 04.01.2023

Coraz więcej osób zamieszkałych w Wielkiej Brytanii zamawia stolarkę otworową do swoich posiadłości wybudowanych na terenach należących do Republiki Francuskiej. Oznacza to, że coraz więcej brytyjskich firm i osób prywatnych inwestuje w nieruchomości we Francji. I w zasadzie nic w tym dziwnego. Bowiem Francja to dzisiaj trzecia co do wielkości gospodarka w Europie i jeden z krajów najchętniej wybieranych przez zagranicznych inwestorów.

Francja - jeden z najbardziej dojrzałych rynków w Europie

Francja to dziś trzecia co do wielkości gospodarka w Europie i siódma co do wielkości gospodarka na świecie zaraz po USA, Chinach, Japonii, Niemczech, Indiach i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo stanowi jeden z najbardziej dojrzałych rynków w Europie. Graniczy z 8 krajami: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Hiszpanią, Monako i Andorą. Od zachodu otaczają ją wody Oceanu Atlantyckiego, od południa Morze Śródziemne, a od północy Morze Północne i La Manche. Jest jednym z najpotężniejszych krajów świata. O zamieszkaniu w niej marzą dziesiątki tysięcy ludzi z całego globu.

Francja - kraj wybierany przez zagranicznych inwestorów

Francja może pochwalić się szeregiem ekonomicznych atutów, dzięki którym tak chętnie wybiera ją wielu inwestorów zagranicznych. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • Francja to drugi największy rynek Unii Europejskiej i szósta gospodarka na świecie,
  • posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę,
  • jest członkiem grupy G7 zrzeszającej najbardziej uprzemysłowione państwa świata,
  • posiada różnorodność geograficzno-turystyczną,
  • posiada bardzo duże bogactwo kulturowe,
  • jest to kraj nastawiony na innowacyjność.Dom położony we wschodniej części Francji, w którym zamontowano okna i drzwi dostarczone przez Aikon Distribution

Francja - piękno natury i architektury

Nie od dzisiaj wiadomo, że Francja to kraj, który cechuje się zróżnicowanym krajobrazem i rzeźbą terenu. Znajdują się w niej zarówno wspaniałe góry takie jak Alpy czy Pireneje oraz Ocean Atlantycki czy Morze Śródziemne. Francja to także wyjątkowe miejsce pod względem architektonicznym. 

Kto jeszcze inwestuje we Francji?

Według raportu dotyczącego bilansu międzynarodowych inwestycji we Francji w 2020 r. opublikowanego przez Business France, zagraniczni inwestorzy nadal mają duże zaufanie do Francji, dlatego tak chętnie w niej inwestują. 

Oprócz Wielkiej Brytanii (10% inwestycji) do 5 największych inwestorów we Francji należą również: Stany Zjednoczone (17%), Niemcy (16,5%), Włochy (8%), Holandia (7%).


Realizacje Aikon Distribution w Belgii

Konkluzja - dlaczego Anglicy inwestują we Francji?

Wszystkie wyżej wymienione czynniki pokazują, że Francja jest krajem, w którym chętnie inwestują nie tylko firmy brytyjskie, ale również inne państwa. Oczywiście, ujęte są tutaj wszystkie inwestycje we Francji, w różnych dziedzinach i na różnych płaszczyznach. Niemniej jednak pokazuje nam to, że Republika Francuska jest ciekawym krajem do inwestowania także w nieruchomości.

Zróżnicowanie geograficzne, bardzo dobrze rozwinięta gospodarka i duży potencjał gospodarczy, bardzo wysoka pozycja w Europie, silna armia - to wszystko powoduje, że Francja jest ciekawym państwem do zamieszkania. Nic więc dziwnego, że Anglicy budują tam swoje posiadłości.

Nas natomiast cieszy fakt, że owi “Anglicy” do swoich francuskich posiadłości wybierają polskie okna i drzwi. Cieszymy się, że nasz asortyment jest w stanie zaspokoić gusta zarówno francuskie jak i brytyjskie.

Polskie okna i drzwi -  doskonałe rozwiązanie dla francuskich nieruchomości

Aikon Distribution posiada bardzo szeroki asortyment okien, drzwi, bram garażowych, rolet zewnętrznych oraz żaluzji fasadowych. To pozwala nam dopasować produkty zarówno do rynku brytyjskiego jak i francuskiego oraz innych rynków, do których dostarczamy swój asortyment.

Przeczytaj także:

Kupowanie okien z Polski - krok po kroku

Zobacz wszystkie wpisy

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

Jak dobrać stolarkę okienną do elewacji?

blog | 08.02.2024

Elewacja budynku odgrywa kluczową rolę przy pierwszym spojrzeniu na dom. Dlatego też, odpowiednie dobranie stolarki okiennej do elewacji jest niebywale ważnym krokiem w procesie...

Zobacz więcej
Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

Co będzie modne w stolarce otworowej w 2024 roku?

blog | 18.01.2024

Jak zawsze, z wielkim zaciekawieniem obserwujemy rynek branżowy, dlatego już dokładnie wiemy, co będzie modne w stolarce okiennej i drzwiowej w 2024 roku! Czy obecny rok przyniesie nam...

Zobacz więcej
Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu 13-1023 Peach Fuzz

Kolor Roku 2024 wg Pantone - Okna w odcieniu...

blog | 10.01.2024

W świecie designu i aranżacji wnętrz, każdy rok kończy się od gorąco oczekiwanej zapowiedzi Koloru Roku przez Pantone. Ogłoszony odcień ma być królem designu kolejnego roku. W 2024...

Zobacz więcej
Podsumowanie roku 2023

Podsumowanie roku 2023

blog | 08.01.2024

Ubiegły rok nie był łatwym okresem dla branży okienno - drzwiowej. Wciąż odczuwalne skutki konfliktu na Ukrainie, ogólnoświatowa inflacja, a następnie starcia na Bliskim Wschodzie...

Zobacz więcej
Kwadratowe okna sash - jak działają?

Kwadratowe okna sash - jak działają?

blog | 20.12.2023

Sztuka otwierania i zamykania Kiedy myślimy o oknach, zazwyczaj wyobrażamy sobie standardowe modele otwierane na boki lub do góry. Jednak kwadratowe okna sash to zupełnie inna...

Zobacz więcej