dom położony we Francji

Anglicy inwestują w nieruchomości we Francji

blog | 04.01.2023

Coraz więcej osób zamieszkałych w Wielkiej Brytanii zamawia stolarkę otworową do swoich posiadłości wybudowanych na terenach należących do Republiki Francuskiej. Oznacza to, że coraz więcej brytyjskich firm i osób prywatnych inwestuje w nieruchomości we Francji. I w zasadzie nic w tym dziwnego. Bowiem Francja to dzisiaj trzecia co do wielkości gospodarka w Europie i jeden z krajów najchętniej wybieranych przez zagranicznych inwestorów.

Francja - jeden z najbardziej dojrzałych rynków w Europie

Francja to dziś trzecia co do wielkości gospodarka w Europie i siódma co do wielkości gospodarka na świecie zaraz po USA, Chinach, Japonii, Niemczech, Indiach i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo stanowi jeden z najbardziej dojrzałych rynków w Europie. Graniczy z 8 krajami: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Hiszpanią, Monako i Andorą. Od zachodu otaczają ją wody Oceanu Atlantyckiego, od południa Morze Śródziemne, a od północy Morze Północne i La Manche. Jest jednym z najpotężniejszych krajów świata. O zamieszkaniu w niej marzą dziesiątki tysięcy ludzi z całego globu.

Francja - kraj wybierany przez zagranicznych inwestorów

Francja może pochwalić się szeregiem ekonomicznych atutów, dzięki którym tak chętnie wybiera ją wielu inwestorów zagranicznych. Do najważniejszych możemy zaliczyć:Dom położony we wschodniej części Francji, w którym zamontowano okna i drzwi dostarczone przez Aikon Distribution

Francja - piękno natury i architektury

Nie od dzisiaj wiadomo, że Francja to kraj, który cechuje się zróżnicowanym krajobrazem i rzeźbą terenu. Znajdują się w niej zarówno wspaniałe góry takie jak Alpy czy Pireneje oraz Ocean Atlantycki czy Morze Śródziemne. Francja to także wyjątkowe miejsce pod względem architektonicznym. 

Kto jeszcze inwestuje we Francji?

Według raportu dotyczącego bilansu międzynarodowych inwestycji we Francji w 2020 r. opublikowanego przez Business France, zagraniczni inwestorzy nadal mają duże zaufanie do Francji, dlatego tak chętnie w niej inwestują. 

Oprócz Wielkiej Brytanii (10% inwestycji) do 5 największych inwestorów we Francji należą również: Stany Zjednoczone (17%), Niemcy (16,5%), Włochy (8%), Holandia (7%).


Realizacje Aikon Distribution w Belgii

Konkluzja - dlaczego Anglicy inwestują we Francji?

Wszystkie wyżej wymienione czynniki pokazują, że Francja jest krajem, w którym chętnie inwestują nie tylko firmy brytyjskie, ale również inne państwa. Oczywiście, ujęte są tutaj wszystkie inwestycje we Francji, w różnych dziedzinach i na różnych płaszczyznach. Niemniej jednak pokazuje nam to, że Republika Francuska jest ciekawym krajem do inwestowania także w nieruchomości.

Zróżnicowanie geograficzne, bardzo dobrze rozwinięta gospodarka i duży potencjał gospodarczy, bardzo wysoka pozycja w Europie, silna armia - to wszystko powoduje, że Francja jest ciekawym państwem do zamieszkania. Nic więc dziwnego, że Anglicy budują tam swoje posiadłości.

Nas natomiast cieszy fakt, że owi “Anglicy” do swoich francuskich posiadłości wybierają polskie okna i drzwi. Cieszymy się, że nasz asortyment jest w stanie zaspokoić gusta zarówno francuskie jak i brytyjskie.

Polskie okna i drzwi -  doskonałe rozwiązanie dla francuskich nieruchomości

Aikon Distribution posiada bardzo szeroki asortyment okien, drzwi, bram garażowych, rolet zewnętrznych oraz żaluzji fasadowych. To pozwala nam dopasować produkty zarówno do rynku brytyjskiego jak i francuskiego oraz innych rynków, do których dostarczamy swój asortyment.

Przeczytaj także:

Kupowanie okien z Polski - krok po kroku

Zobacz wszystkie wpisy

Nowy rok, nowe okna? Wymiana czy renowacja?

Nowy rok, nowe okna? Wymiana czy renowacja?

blog | 30.01.2023

Rozpoczęcie nowego roku dostarcza nam zazwyczaj dużo energii i zapału do wprowadzania w swoje życie zmian i postanowień. Wiążę się to także z poprawianiem wyglądu naszych domów i...

Zobacz wszystkie wpisy
Co nas czeka na rynku okiennym w 2023 roku?

Co nas czeka na rynku okiennym w 2023 roku?

blog | 13.01.2023

Rok 2022 z całą pewnością nie był najłatwiejszy dla branży okienno - drzwiowej. Końcówka pandemii, konflikt zbrojny między Ukrainą a Rosją i w konsekwencji bardzo dynamiczny wzrost...

Zobacz wszystkie wpisy
Drewniane drzwi panelowe

Drewniane drzwi panelowe

blog | 05.01.2023

Drewniane drzwi panelowe to jeden z rodzajów drewnianych skrzydeł drzwiowych. Drewniane drzwi , podobnie jak okna lub inne elementy widoczne z zewnątrz, to wizytówka naszego domu. By nie...

Zobacz wszystkie wpisy
Okna Aluplast – doświadczenie i innowacyjność

Okna Aluplast – doświadczenie i innowacyjność

blog | 09.12.2022

Aluplast sp. z o.o. to jeden z największych dostawców systemów okienno - drzwiowych z PCV. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1982 roku w Niemczech. Dzisiaj jest już firmą...

Zobacz wszystkie wpisy