Aluminiowe drzwi przesuwne z wąskim słupkiem

Aluminiowe drzwi przesuwne z wąskim słupkiem

blog | 05.06.2024

Aluminiowe drzwi przesuwne z wąskim słupkiem to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych drzwi przesuwnych. Mocne i wytrzymałe, ale smukłe aluminiowe ramy zaprojektowane tak, aby “wspierać” duże tafle szkła, zapewniają lepszy widok i bardzo nowoczesny wygląd.

Jak wyglądają aluminiowe drzwi przesuwne         z wąskim słupkiem?

Konstrukcja drzwi przesuwnych z wąskim słupkiem opiera się na stworzeniu produktu z minimalną ilością widocznego aluminium. W rezultacie otrzymujemy praktycznie bezramowe drzwi przesuwne, które idealnie pasują do nowoczesnych budynków. Jednocześnie drzwi te zapewniają oczywiście pełną funkcjonalność, bezpieczeństwo i odporność na warunki atmosferyczne.

Zalety aluminiowych drzwi przesuwnych        
z wąskim słupkiem

Maksymalizacja naturalnego światła

To niezaprzeczalnie największa zaleta aluminiowych drzwi przesuwnych z wąskim słupkiem. Duże tafle szkła w połączeniu ze smukłą ramą umożliwiają dostarczenie dużej ilości naturalnego światła do wnętrza pomieszczenia. Rozjaśniają je i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe i cieplejsze.

Bardzo dobre parametry termoizolacyjne

Aluminiowe drzwi przesuwne z wąskim słupkiem charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termicznymi co czyni je niezwykle energooszczędnymi. Pomagają tym samym zmniejszyć szybkość przenikania ciepła z i do domu, utrzymują niższą temperaturę latem a cieplejszą zimą, co natomiast skutkuje niższymi rachunkami za energię.

Trwałość i solidność wykonania

Aluminiowe drzwi przesuwne są bardzo trwałe, wykazują dużą lekkość, wytrzymałość oraz plastyczność. Ten rodzaj metalu nie koroduje oraz nie jest podatny na odkształcenia w wyniku zmian termicznych.

Nowoczesny wygląd

Aluminiowym drzwiom przesuwnym z wąskim słupkiem nie można także odmówić nowoczesnego, wręcz designerskiego wyglądu. Ich ogromną zaletą jest możliwość tworzenia niecodziennego wnętrza i atrakcyjnych powierzchni.


Aluminiowe drzwi przesuwne z wąskim słupkiem w kolorze czarnym

Aluminiowe drzwi przesuwne z wąskim słupkiem w Aikon Distribution

W Aikon Distribution do wyboru mamy dwa profile aluminiowe z wąskim słupkiem. Są to drzwi przesuwne Aliplast Visoglide plus oraz Ultraglide.

ALIPLAST VISOGLIDE PLUS

To system trójkomorowy, który posiada przekładki termiczne z materiału o podwyższonej izolacyjności termicznej. Współczynnik przenikania ciepła dla tego profilu może wynosić Uf - 2,1 W/m2*K, a. I co najważniejsze posiada ekstremalnie wąski słupek w skrzydłach przesuwnych i podnoszono - przesuwnych o szerokości tylko 34mm.

Przeczytaj więcej na temat tego profilu:

ALIPLAST VISOGLIDE PLUS

ALIPLAST ULTRAGLIDE

Ultraglide to także profil aluminiowy drzwi przesuwnych, który może posiadać wąski słupek o szerokości 45 mm. Dodatkowo jego ogromną zaletą jest możliwość zlicowania progu z podłogą. Dzięki temu zapewniamy swobodę użytkowania tzw. budownictwo bez barier, a także elegancki design. Uf dla tego profilu wynosi 1,45 W/m2*K.

Dowiedz się więcej:

ALIPLAST ULTRAGLIDE

Podsumowując

Aluminiowe drzwi przesuwne z wąskim słupkiem to produkt nowoczesny, designerski, praktyczny i o bardzo dobrych właściwościach termicznych. Sprawdzi się w domu, hotelu, apartamentowcu oraz biurowcu.

Przeczytaj także:

Nowoczesne okna i drzwi panoramiczne

Zobacz wszystkie wpisy

Czy sztuczna inteligencja zaprojektuje okna w Twoim domu?

Czy sztuczna inteligencja zaprojektuje okna w...

blog | 20.06.2024

Sztuczna inteligencja wywołuje ciekawość i rozważania nad przyszłością wielu aspektów naszego życia. I trudno się dziwić, bowiem technologie i narzędzia bazujące na sztucznej...

Zobacz więcej
Jak naprawić roletę zewnętrzną?

Jak naprawić roletę zewnętrzną?

blog | 04.06.2024

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dużą rolę w komforcie i bezpieczeństwie Twojego domu odgrywają rolety zewnętrzne? Te wszechstronne osłony nie tylko chronią przed słońcem i...

Zobacz więcej
Inteligentne bramy garażowe. Przyszłość Twojego domu

Inteligentne bramy garażowe. Przyszłość...

blog | 15.05.2024

Dzięki rosnącej popularności domów inteligentnych, coraz więcej właścicieli szuka rozwiązań, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo ich życia codziennego. Jednym z kluczowych...

Zobacz więcej
Przewodnik po stylach architektonicznych - jakie okna do wystroju balijskiego?

Przewodnik po stylach architektonicznych -...

blog | 08.05.2024

Styl balijski to inspirowana indonezyjską wyspą Bali moda na urządzanie wnętrz swoich domów oraz mieszkań. Charakteryzuje się połączeniem delikatności, naturalności i egzotyki w...

Zobacz więcej