5 sposobów na jasne wnętrza - duże okna i drzwi

5 sposobów na jasne wnętrza - duże okna i drzwi

blog | 27.06.2024

Wnętrza pełne światła, przestrzeni i nowoczesnego designu są marzeniem wielu osób. Jednym z kluczowych elementów, które mogą pomóc w osiągnięciu tego efektu, są duże okna i drzwi tarasowe.


Oto pięć sposobów na to, jak wykorzystać wielkoformatowe przeszklenia, by stworzyć jasne i przestronne wnętrza.

1. Wielkie ptrzeszklenia 

Wielkoformatowe drzwi tarasowe, takie jak unoszono-przesuwne drzwi HST  od Aikon Distribution, umożliwiają otwarcie wnętrz na ogród lub taras. Wpuszczają naturalne światło i optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki możliwości zastosowania niskiego progu drzwiowego, przechodzenie staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze, co jest istotne w domach z dziećmi i osobami starszymi.

Zobacz produkt:

DRZWI HST

Duże okna tarasowe rozjaśniają wnętrza, zapewniają łatwy dostęp do natury, a nowoczesne technologie budowlane gwarantują doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Elegancki design oraz szeroka gama kolorów i wykończeń sprawiają, że okna przesuwne wkomponowują się w styl każdego domu, dodając mu lekkości i nowoczesności.

Zobacz naszą ofertę drzwi przesuwnych:

drzwi przesuwne aluminiowe

2. Okna narożne: Naturalne światło, większa przestrzeń

Okna narożne dodają estetyki i charakteru wnętrzu. Są często postrzegane jako nowoczesne i eleganckie rozwiązanie, które nie tylko spełnia swoją funkcję oświetleniową, ale także stanowi element dekoracyjny. Dzięki nim można też cieszyć się widokiem na zewnątrz z dwóch różnych perspektyw, co może być dodatkowym atutem w przypadku pięknych krajobrazów czy miejskich panoram.
Poprzez zastosowanie okien narożnych można stworzyć wrażenie większej przestrzeni w pomieszczeniu. Łączenie widoków z dwóch różnych kierunków sprawia, że wnętrze staje się bardziej otwarte i przestronne. Jest to szczególnie korzystne w mniejszych pomieszczeniach, gdzie każdy dodatkowy centymetr może mieć znaczenie.

Przeczytaj nasz wpis blogowy na temat okien narożnych:

okna narozne - najlepsze rozwiązanie do sypialni


Realizacja Aikon Distribution

3. Otwarte wnętrza

Jednym ze sposobów na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła jest otwarty plan wnętrz. Łącząc kuchnię, salon i jadalnię w jedną przestrzeń, można zminimalizować ilość ścian, które blokują światło. Duże okna i drzwi tarasowe doskonale współgrają z otwartymi przestrzeniami, pozwalając na swobodne przenikanie światła do wszystkich zakątków wnętrza.

4. Integracja z przestrzenią zewnętrzną: tarasy i patio

Duże okna i drzwi tarasowe nie tylko wpuszczają naturalne światło do wnętrza, ale także umożliwiają płynne przechodzenie między domem a otaczającym go środowiskiem. Tarasy i patio, dostępne dzięki wielkoformatowym przeszkleniom, stają się naturalnym przedłużeniem przestrzeni życiowej, idealnym miejscem do relaksu na świeżym powietrzu czy spotkań towarzyskich. Projektowanie tarasu w harmonii z wnętrzem podkreśla nowoczesny design i zapewnia funkcjonalność oraz estetykę na każdym etapie użytkowania.


przesuwne drzwi tarasowe realizacja Aikon Distribution

5. Wielkoformatowe przeszklenia okienne bez zasłon i firan

Rezygnacja z zasłon i firan to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie światła dziennego. Wielkoformatowe przeszklenia okienne bez zasłon i firan wpuszczają do wnętrza jeszcze więcej naturalnego światła, tworząc efekt otwartej przestrzeni. Okna o dużej powierzchni tworzą również harmonijną relację między wnętrzem a otoczeniem pozwalając cieszyć się pięknem przyrody bez wychodzenia z domu.

Zastosowanie rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to praktyczne rozwiązanie, które warto rozważyć przy dużych oknach i drzwiach tarasowych. Chronią one wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, zapewniają prywatność oraz dodatkowo izolują termicznie co jest istotne zarówno latem jak i zimą. Nowoczesne rolety zewnętrzne mogą być sterowane automatycznie, co zwiększa komfort ich użytkowania. Systemy sterowania roletami zewnętrznymi oferują różnorodne możliwości – od klasycznych przełączników po nowoczesne rozwiązania, takie jak sterowanie za pomocą pilota, aplikacji na smartfonie czy integracja z systemami inteligentnego domu. Dzięki temu można wygodnie zarządzać roletami z dowolnego miejsca, dopasowując ilość światła wpadającego do wnętrza do swoich potrzeb.

Zobacz ofertę rolet zewnętrznych:

Rolety zewnętrzne

Może Cię zainteresować:

Okna XXl – okna kwadratowe i prostokątne

Okna tarasowe

Zobacz wszystkie wpisy

Z jakiego drewna produkowane są drzwi drewniane?

Z jakiego drewna produkowane są drzwi drewniane?

blog | 05.07.2024

Drzwi drewniane od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wybór odpowiedniego materiału do ich produkcji ma kluczowe znaczenie dla ich trwałości, wyglądu oraz funkcjonalności....

Zobacz więcej
Smukła linia, czyli okna z wąskim słupkiem

Smukła linia, czyli okna z wąskim słupkiem

blog | 04.07.2024

Otwarta przestrzeń, budownictwo bez barier, połączenie domu z krajobrazem, który go otacza - to cechy współczesnych projektów architektonicznych. Duża przestrzeń wymaga jednak...

Zobacz więcej
Jak czyścić moskitierę przesuwną? Praktyczny poradnik.

Jak czyścić moskitierę przesuwną?...

blog | 01.07.2024

Czysta i zadbana moskitiera przesuwna to nie tylko kwestia estetyki ale również zdrowia, a także skuteczności jej działania. Regularne czyszczenie moskitiery pozwala na jej długotrwałe...

Zobacz więcej
Czy sztuczna inteligencja zaprojektuje okna w Twoim domu?

Czy sztuczna inteligencja zaprojektuje okna w...

blog | 20.06.2024

Sztuczna inteligencja wywołuje ciekawość i rozważania nad przyszłością wielu aspektów naszego życia. I trudno się dziwić, bowiem technologie i narzędzia bazujące na sztucznej...

Zobacz więcej