Okna drewniane

Okna drewniane

SASH

SASH - okno przesuwne góra-dół

Okna typu sash  zostały zaprojektowane z myślą o rynku Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Okna sash (lub tzw. gilotyny) działają w systemie przesuwnym góra-dół.

Funkcjonalność okien sash

Gilotyny pozwalają na maksymalne zaoszczędzenie przestrzeni wewnątrz pomieszczenia oraz dają wiele możliwości aranżacji miejsca wokół okna. System przesuwny góra-dół to także funkcjonalność i praktyka w codziennym użytkowaniu.
Skrzydła  mogą być ułożone asymetrycznie (tzw. niepełne otwarcie), przesuwać może się jedno z nich lub oba. Okna typu gilotyna oferują ciekawe możliwości zdobień, co pozwala na wykorzystanie ich w tradycyjnym  budownictwie lub zabytkowym, jako okna renowacyjne. 

Elementy takie jak horny czy dodatkowe, naklejane wewnątrz szprosy, podkreślają angielski styl i elegancję.

SASH SPRINGS

Mechanizm springs to nowoczesne rozwiązanie oparte na systemie sprężynowym, sprężyny dobierane są indywidualnie, w zależności od ciężaru okna. Głębokości ramy okna sash springs: 166mm. 

SASH CORD AND WEIGHT

Mechanizm cords and weight  to tradycyjne rozwiązanie systemu przesuwnego sash , który działa za pomocą balastów ciężarkowych umieszczonych w ramie okna. Głębokości ramy okna sash cord and weight: 166 mm.

Czytaj na naszym blogu:

Okna SASH – wykreuj dodatkową przestrzeń w swojej kuchni


Pobierz PDF: Katalog okien i drzwi

Głębokość zabudowy 166mm
Współczynnik przenikania ciepła Brak danych
Dostępne grubości zespoleń szyb 24 mm
Szklenie standardowe 4/16Ar/4 (Rw=31dB, Lt=80%, g=63%)
Inne wyposażenie standardowe Zamki, zaczepy, uchwyty
Certyfikaty CE, ITB, ITT, FSC
Termin realizacji Od 8 tygodni

.

Okna drewniane na wymiar

Oferujemy możliwość określenia wymiarów, ilości kwater, układu skrzydeł oraz profili dodatkowych. Bogactwo rozwiązań umożliwia realizację niestandardowych zamówień. Opcja customizacji, czyli zindywidualizowanego zamówienia, dostępna jest już przy kupnie jednej sztuki.

Dodatkowe parametry

• Kolorystyka okien    WIĘCEJ
• Profile ozdobne i akcesoria    WIĘCEJ
• Szyby ornamentowe do okien  ►  WIĘCEJ
• Okna z roletami zewnętrznymi    WIĘCEJ


Zapytaj o produkt

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Aikon Distribution Sp. z o.o. Sp.K. z siedzibą w Bytomiu (41-902) przy ul. Łagiewnickiej 25, w celu wysłania odpowiedzi na powyższe zapytanie oraz przesyłania treści marketingowych i handlowych na mój adres e-mail, podany powyżej w formularzu kontaktowym. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres:mail@aikondistribution.pl,spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza Aikon Distribution Sp. z o.o. Sp.K. ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.*
* pola obowiązkowe