Okna aluminiowe

Okna aluminiowe

KOLORYSTYKA

Okna stanowią istotny element architektoniczny, który nadaje ostateczny rys projektowi i akcentuje oryginalność stylu. Dlatego kolorystyka skrzydła oraz ramy powinna się dobrze komponować z wyglądem całości budynku.

Aluminium, z którego wykonane są profile okienne, dostępne jest w szerokiej gamie kolorów z palety RAL.

Wykończenie kolorów może być matowe lub błyszczące. Ciekawym rozwiązaniem są kolory o drobnej, niejednolitej, strukturze.  Farba proszkowa, stosowana do barwienia profili wykazuje dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych. Dostępne są również struktury drewnopodobne w najpopularniejszych odcieniach, przykładowo: złoty dąb, winchester, orzech, dąb bagienny, sienna lub mahoń. Efekt drewna uzyskiwany jest specjalną techniką, łączącą malowanie proszkowe z nakładaniem powłoki drewnopodobnej. Koloryzacja, uzyskana w ten sposób, jest wyjątkowo trwała. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość nakładania odmiennych kolorów po obu stronach profili, co pozwala dopasować zewnętrzną stronę okna do stylu elewacji, a drugą stronę do wystroju wnętrza. Obie strony mogą mieć zupełnie inny charakter.


Zapytaj o produkt


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania odpowiedzi. *
Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z informacjami handlowymi o produktach firmy Aikon Distribution Sp. z o.o. Sp.K.
Przetwarzanie Państwa danych odbywa się zgodnie z polityką prywatności. Nie wysyłamy spamu.
* pola obowiązkowe