Okna drewniane

Okna drewniane

ECOTHERM

Okna EcoTherm92 stworzone zostały z myślą o budownictwie pasywnym. Duża głębokość profilu ramy i skrzydła umożliwia uzyskanie konstrukcji o bardzo wysokiej sztywności a 4-powłokowy system malarski, idealnie zabezpiecza drewno przed czynnikami atmosferycznymi.

Energooszczędne okna drewniane do budownictwa pasywnego

Wykonanie profilu z 4-warstowej kantówki, zwiększenie głębokości zabudowy do 92 milimetrów oraz wstawienie pakietu trzyszybowego z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem, wpływa na poprawę parametrów cieplnych i akustycznych okna. Dodatkową ochronę zapewnia zastosowanie potrójnego uszczelnienia. W profilu została zastosowana uszczelka główna, przylgowa oraz innowacyjna uszczelka ramy. Dzięki tym zmianom, współczynnik przenikania ciepła został zredukowany do Uf = 1,0 W/m2*K.

Okna drewniane

Drewno to materiał emanujący pięknem i energią, od wieków wykorzystywany do produkcji okien. Sprawdzone, naturalne tworzywo które dzięki coraz nowocześniejszym technologiom produkcji spełnia wysokie wymagania techniczne, a także jest trwałe i łatwe w utrzymaniu.

Transparentne powłoki uwydatniają naturalny kolor i strukturę drewna. Okna wykonane z tego surowca zachwycają klasycznym wyglądem. Obowiązkowo, stosowane są w przypadku rewitalizacji obiektów zabytkowych. Z powodzeniem znajdują zastosowanie również w nowoczesnych obiektach architektonicznych.

Specjalistyczne preparaty używane do impregnacji drewna, głęboko wnikają w jego strukturę, uszczelniając pory i skutecznie zabezpieczając przed działaniem warunków atmosferycznych.


Pobierz PDF: Katalog okien i drzwi

Rysunki techniczne do pobrania:

Głębokość zabudowy 92mm
Współczynnik przenikania ciepła Uf = 1,0 W/m2*K
Uszczelnienie Potrójne środkowe z EPDM
Dostępne grubości zespoleń szyb 34 mm - 58 mm
Szklenie standardowe 4/18Ar/4/18Ar/4 (Rw=31dB, Lt=73%, g=62%)
Budowa profili Kantówka klejona 4-warstwowa
Standardowa klamka Hoppe Secustic
Gwarancja 10 lat na konstrukcję
Certyfikaty CE, ITB, LTB, Atest Higieniczny, FSC
Inne wyposażenie standardowe Okapnik przylgowy + okapnik ramy
Termin realizacji Od 6 tygodni

.

Okna drewniane na wymiar

Oferujemy możliwość określenia wymiarów, ilości kwater, układu skrzydeł oraz profili dodatkowych. Bogactwo rozwiązań umożliwia realizację niestandardowych zamówień. Opcja customizacji, czyli zindywidualizowanego zamówienia, dostępna jest już przy kupnie jednej sztuki.

Dodatkowe parametry

• Kolorystyka okien    WIĘCEJ
• Profile ozdobne i akcesoria    WIĘCEJ
• Szyby ornamentowe do okien  ►  WIĘCEJ
• Okna z roletami zewnętrznymi    WIĘCEJ


Zapytaj o produkt


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania odpowiedzi. *
Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera z informacjami handlowymi o produktach firmy Aikon Distribution Sp. z o.o. Sp.K.
Przetwarzanie Państwa danych odbywa się zgodnie z polityką prywatności. Nie wysyłamy spamu.
* pola obowiązkowe