BLOG

  /   25.04.2018

Przegląd paneli ozdobnych 

     Drzwi zewnętrzne pełnią przede wszystkim rolę praktyczną. Mają zabezpieczyć dom przed włamywaczami oraz maksymalnie ograniczać straty cieplne. Nie zapominajmy jednak o ich funkcji ozdobnej. Wygląd drzwi powinien być idealnie dopasowany do architektury budynku, a wręcz podkreślać jego styl. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie paneli ozdobnych. O najciekawszych opcjach przeczytasz w naszym poradniku.

Panele drzwiowe PVC/ALU

Jest to obecnie najpopularniejsze i najbardziej polecane rozwiązanie. Panele PVC/ALU łączą w sobie znakomitą wytrzymałość z szerokim wyborem opcji dekoracyjnych. Dzięki temu praktycznie każdy może znaleźć panel pasujący do architektury budynku. Jest to także bardzo dobry sposób na to, aby wyróżnić się na tle sąsiadów.

Panele PVC/ALU

Panele PVC/ALU

     Wybór pomiędzy panelem z PVC a ALU jest oczywiście uzależniony od preferencji klienta. Aluminium znacznie lepiej pasuje do budynków o nowoczesnej, prostej zabudowie. PVC natomiast umożliwia uzyskanie drewnopodobnego efektu, co będzie świetnym wyborem do domu o klasycznym stylu architektonicznym.

Warto wiedzieć

Panele z PVC mogą zostać polakierowane na dowolny kolor z palety RAL. Najbezpieczniej będzie wybrać ten, który jest już na oknach – szczególnie jeśli znajdują się one na tej samej elewacji, co drzwi.

Różnice pomiędzy oboma materiałami

Panele ozdobne ALU, jak sama nazwa wskazuje, są wykonane z blachy aluminiowej o grubości 2 mm. Pomiędzy arkuszami blachy stosuje się wypełnienie z pianki poliuretanowej o grubości 20 mm. Standardowy wymiar paneli do 1000x2000x24/36mm. Ozdoba pasuje więc do większości typowych drzwi. 

Panele z PVC występują w maksymalnym rozmiarze 900x2100mm. Standardowa grubość panelu wynosi 24 mm, ale można ją zwiększyć nawet do 48 mm. Panel składa się z warstwy wewnętrznej wykonanej z tworzywa ABS oraz z zewnętrznej warstwy powierzchniowej o grubości 2 mm, która jest wykonana z materiału PMMA.

Rada

Zastosowanie panelu ozdobnego może być skutecznym sposobem na poprawienie parametru izolacyjności drzwi.

     Panel z PVC może także zostać wzmocniony – stosuje się wówczas tzw. „rdzeń D”, który zawiera płytę dwuwarstwową powstałą z koekstruzji (współwytłoczenia) ABS oraz PMMA. Dzięki temu panel zyskuje większą odporność na szok termiczny. To rozwiązanie jest polecane w przypadku chęci wykończenia panelu dekorem drewna.

Nadać drzwiom indywidualny styl

Ogromną zaletą paneli dekoracyjnych jest możliwość wybrania takiego rozwiązania, które będzie idealnie dopasowane zarówno do stylu budynku, jak i preferencji właścicieli.

     Panele ozdobne to nie tylko okładzina, ale także szyby ornamentowe czy witrażowe oraz akcesoria, jak chociażby wrzutka na listy. Nie ma zatem najmniejszego problemu z tym, aby zrealizować nawet bardzo wyszukany projekt, pasujący do indywidualnych oczekiwań zamawiającego.

BESTSELLERY od Aikon Distribution

     Przygotowaliśmy szeroka ofertę  paneli drzwiowych dostępnych w wersji PVC lub ALU, pozwoli to na wybór odpowiedniego modelu i dopasowanie go do każdego budynku. Bogactwo wariantów powstałych z kombinacji dekoracyjnych powierzchni, dopasowanych kolorów, dodatków wykończeniowych oraz zdobionego szkła umożliwia zaspokajanie najbardziej indywidulanych preferencji.


Seria BESTSELLERY 2018 to zestaw 8 modeli paneli drzwiowych, które oferujemy w specjalnych promocyjnych cenach:  nawet do -12%. W zestawieniu tym prezentujemy zarówno nowoczesne jak i tradycyjne rozwiązania odpowiednie dla domów oraz budynków użytkowych i komercyjnych.

Pobierz folder BESTSELLERY 2018

 panele drzwiowe