BLOG

NA taras i NA balkon. Drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST

  /   20.06.2017

Przez drzwi HST - NA taras i NA balkon


     Duże przeszklenia wpuszczają do pomieszczeń mnóstwo światła słonecznego, to poprawia nastrój i samopoczucie. Dodatkowo, jeśli na zewnątrz mamy ogród i dużo zieleni, to dzięki takim przeszkleniom pozwalamy by piękny widok był z nami prawie cały czas. Już na etapie projektowania domu warto rozplanować zastosowanie drzwi przesuwnych by w przyszłości cieszyć przyjaznym otoczeniem na co dzień.

    Nowoczesnym i jednocześnie optymalnym rozwiązaniem przejścia z domu na zewnątrz – bez znaczenia czy myślimy tu o tarasie czy o balkonie, są drzwi unoszono-przesuwne HST. System HST maksymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń, ponieważ może osiągnąć wymiary nawet do 6 m szerokości i 2,5m wysokości, a ciężar skrzydła to max  400kg (Salamander HST – sprawdź). Przy takich parametrach drzwi HST umożliwiają wykonanie przeszklenia nawet do 15m2! 

    Konstrukcja wózków jezdnych i specjalny system prowadnic zapewnia bezproblemowe przesuwanie skrzydeł. Drzwi przesuwne typu HST mogą występować w kilku różnych kombinacjach skrzydeł i części nieotwieranych (poniżej podstawowe schematy Salamandra).

drzwi HST konstruksja skrzydeł

schemat A

drzwi hst konstrukcja skrzydeł

 schemat C

Jaką opcję zaplanujemy zależy głównie od naszej wyobraźni i funkcjonalności jaką drzwi mają spełniać.

     Bardzo ważną kwestią o której nie możemy w tym miejscu zapomnieć jest izolacyjność termiczna. Drzwi HST z naszej oferty charakteryzują się dobrymi parametrami cieplnymi:  współczynnik przenikania ciepła Uf  już od 1,1 W/m2*K. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych uszczelek, podwójnego szklenia i profili nawet 5-komorowych, systemy  te z powodzeniem sprawdzają się w budownictwie pasywnym (poznaj zalety drzwi Aluplast).  Próg wykonano tutaj z tworzywa GFK, dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym i wypełnionego specjalną pianką – to gwarancja bardzo dobrej ochrony przez zimnem.

    W ofercie Aikon Distribution pojawił się drewniany system HST, który oprócz funkcjonalności charakteryzuje się także niebywałym stylem i elegancją. Efekt niepowtarzalnej atmosfery jaką daje połączenie stolarki drewnianej z dużymi przeszkleniami coraz częściej jest wykorzystywany w dzisiejszym budownictwie (sprawdź: drewniany system HST).

     Systemy HST ze swoimi wieloma możliwościami i zaletami są nie tylko zwykłym wyjściem na taras czy balkon, pozwalają nam również na stały kontakt z pięknym widokiem na zewnątrz. Ogromne ilości światła słonecznego, które dzięki tym systemom wpadają do naszych domów, poprawiają nam samopoczucie i dodają energii.